Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Який код КОАТУУ зазначати в акцизній накладній на неплатника акцизу?

В акцизній накладній на неплатника акцизу зазначається адреса місця зберігання пального та код КОАТУУ. Цей код повинен відповідати коду теріторіальної громади, до складу якої входить населений пункт або коду населеного пункту (адреси зберігання)?

Відповідно до п. 32 розділу ІІ Порядку №729, в акцизній накладній, складеній на операції з реалізації пального суб’єкту господарювання, який не є платником (код операції «3»), адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб’єкт господарювання - неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку), зазначається в акцизних накладних з напрямом використання пального:

  • або «0»;
  • або «9» - реалізація пального відповідно до пп. 229.8.10 ПКУ суб’єктам літакобудування;
  • або «10» - реалізація пального відповідно до пп. 229.8.10 ПКУ замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади;
  • або «15» - фізичний відпуск (відвантаження) зберігачем пального суб’єкту господарювання - платнику, пальне якого зберігалося на акцизному складі зберігача.

Як бачимо, у дужках в тексті «(код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку)» деталізовано інформацію, з якої складається адреса місця зберігання пального. Відповідно, кожний елемент повинен відноситися саме до такої адреси.

Тому ми вважаємо, що код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ в даному випадку повинен відповідати останньому рівню класифікації, тобто саме тому населеному пункту, у якому знаходиться місце зберігання пального.

Консультацій у ЗІР з цього питання знайти не вдалося, тож для впевненості  пропонуємо звернутись до податківців за наданням ІПК з цього питання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизна накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі