Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Як заповнити декларацію з акцизного податку та сплачувати акциз при зміні місцезнаходження?

Як правильно заповнити декларацію з акцизного податку за грудень 2020 року у зв'язку із зміною КОАТУУ? Куди подавати декларацію та сплачувати податок: за місцем діяльності чи за місцем реєстрації?

Загальні моменти

У разі зміни місцезнаходження, що пов’язане зі зміною адміністративно-територіальної одиниці:

  • одночасно із зняттям з обліку юрособи (крім включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або підприємця за основним місцем обліку, здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку без подання заяви платником податків;
  • до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) – з ознакою того, що він є платником податків з наступного року (п. 10.13 р. X «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 р. №1588).

При цьому подання декларацій з акцизного податку та сплата цього податку юр особою здійснюється за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року - за новим місцезнаходженням (основне місце обліку).

Платник податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та сплачує податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає новому місцю обліку, починаючи з початку бюджетного року, наступного за тим, в якому такий платник податків змінив місце обліку.

Отже, якщо акцизний податок справляється за іншими операціями, ніж роздрібний продаж підакцизних товарів (див. ст. 213 ПКУ, крім операцій, передбачених у пп. 213.1.9 ПКУ), то декларація за грудень і сплата акцизного податку здійснюється вже за новим місцем обліку.

 

Акциз з роздрібного продажу підакцизних товарів

Згідно з п. 7 розділу IV Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, розділ Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» заповнюється в такому порядку:

1) у рядках Д1.1-Д1.n у першій графі зазначаються коди розділу та операцій з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, оподаткування яких передбачено розділом VI ПКУ.

Коефіцієнт n - кількість рядків розділу Д, що має дорівнювати кількості додатків, поданих до Декларації. Наприклад, якщо додатків 5, n = 5, тобто останній рядок буде Д1.5;

2) у рядках Д1.1-Д1.n у другій графі зазначається код КОАТУУ відповідного місця здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами;

3) у рядках Д1.1-Д1.n у третій графі зазначається код показника додатка, що використовується для обчислення суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

4) у рядках Д1.1-Д1.n у четвертій графі зазначаються податкові зобов’язання з акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, розраховані окремо за кожним кодом за КОАТУУ, обчислені за формою згідно з додатком 6 до Декларації.

Одночасно заповнюються Додатки 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів», які заповнюються окремо для кожної адміністративно-територіальної одиниці, у межах якої знаходяться місця здійснення реалізації підакцизних товарів з обов’язковим зазначенням відповідного коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ. Подається така кількість Додатків 6, скільки рядків заповнено у розділі Д.

Отже, у разі роздрібного продажу підакцизних товарів у декларації зазначаються всі операції з роздрібного продажу у розрізі КОАТУУ, у  яких протягом звітного періоду працювали роздрібні торгові точки. Відповідно, і «роздрібний» акцизний податок за кожним КОАТУУ сплачується за місцезнаходженням торгових точок, за якими нараховано акциз у звітному періоді (див. пп. 222.3.2 ПКУ). Тобто податок за кожним Додатком 6 сплачується за відповідним КОАТУУ.

Наприклад, якщо підприємство має одну торгову точку, яку у грудні 2020 р. було перенесено з одного КОАТУУ до іншого, потрібно заповнити два рядки у розділі Д декларації та подати два Додатки 6. За «старим» КОАТУУ відображаються операції, що були проведені до перенесення, а за новим – після перенесення. Відповідно, сплатити нараховані суми акцизу потрібно буде за двома КОАТУУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Реєстрація , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі