Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи може підприємство здійснювати оптову та роздрібну реалізацію пального з одного резервуару?

Підприємство через орендовану АЗС здійснює діяльність з роздрібного продажу пального, а також продає пальне оптом. Має ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та ліцензію на право оптової торгівлі з місцем зберігання. Чи має право дане підприємство здійснювати оптову та роздрібну торгівлю пального з одного резурвуару?

Відповідно до ст. 1 Закону №481, оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через своє зареєстроване постійне представництво) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

З наведених визначень випливає, що роздрібна торгівля пальним – це коли продаж (відпуск) з АЗС через колонку. А оптова торгівля – це коли не через колонку. Тобто, якщо підприємство відпускає пальне оптом з того самого резервуару, що і продаж уроздріб, з точки зору Закону №481 має місце роздрібна, а не оптова торгівля.

Отже, така «оптова» торгівля має здійснюватися в такому ж порядку, як і роздрібна, тобто, з використанням РРО. Навіть, якщо оплата надійшла на банківський рахунок підприємства.

Особливості обліку придбання і продажу пального для такого «опту» такі ж, як і для продажу уроздріб.

Щодо необхідності застосування РРО в цій ситуації дивимося питання в підкатегорії 109.02, ЗІР: «Чи має право СГ реалізовувати пальне на АЗС без застосування РРО?».

Податкова відповідає, що реалізація палива на АЗС має здійснюватися із застосуванням РРО. При цьому, РРО можуть не застосовуватись лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

Тобто, без РРО з АЗС в порядку оптової торгівлі (кошти надійшли на рахунок) можна відпустити тільки те пальне, яке зберігається в окремій цистерні. В ситуації, яку ми розглядаємо, пальне оптом відпускають з тої ж цистерни, що й пальне при торгівлі уроздріб. Таким чином, повторимося, РРО застосовується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Ліцензія , Торгівля , Пальне

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі