• Посилання скопійовано

Акцизна накладна та код КОАТУУ контрагента

Складена акцизна накладна на реалізацію палива з акцизного пересувного складу на неплатника з кодом операції "3" та напрямом використання "4" при гуртовому продажу палива. Чи потрібно при складанні такої акцизної накладної вказувати місце зберігання палива та код КОАТУУ контрагента?

Відповідно до абз. 1 п. 231.1 ПКУ платник акцизного податку, зокрема, при реалізації пального, зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну (далі – АН) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

При реалізації пального з акцизного пересувного складу неплатнику АН складається в одному примірнику. У разі реалізації пального гуртом з акцизного складу – у день складання такої АН, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального з акцизного складу у разі кожної повної або часткової операції з його реалізації.

Отже, відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку №262 у першому рядку верхньої лівої частини АН зазначається цифровий код операції «3» – реалізація пального суб'єкту господарювання, який не є платником акцизного податку. 

У другому рядку верхньої лівої частині АН зазначається ознака щодо умов оподаткування пального. Зазначимо, що цифра «0» у відповідному рядку АН проставляється у разі інших операцій, які не належать до операцій, віднесених до одного з кодів ознаки умов оподаткування «1» – «5».

У третьому рядку верхньої лівої частині АН зазначається ознака щодо напрямів використання пального «4» – реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним.

Для пального, з яким здійснюються операції, не віднесені до одного з кодів ознаки напряму використання «1 – 4», у відповідному рядку зазначається цифра «0».

Отже, при реалізації пального гуртом з акцизного складу до місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, (СГ неплатнику) в третьому рядку верхньої лівої частині АН зазначається ознака щодо напрямів використання пального «0».

У верхній правій частині АН зазначається номер її примірника із наявної кількості примірників. Для АН, що складаються в одному примірнику (коди операцій «1 – 6»), у відповідних полях зазначаються цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників).

В п. 12. розд. ІІ Порядку №262 передбачено, що в АН, складеній на операції з реалізації пального СГ неплатнику (код операції «3»), адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому СГ неплатник зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку):

  • зазначається – в АН з напрямом використання пального «0;
  • не зазначається – в АН з напрямом використання пального «4» (якщо здійснюється реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, або реалізація пального з акцизного складу пересувного до паливного бака транспортного засобу чи технічного обладнання, пристрою).

Отже, з вищезазначеного можна зробити висновок, що оскільки в зазначеній акцизній накладній на реалізацію палива з акцизного пересувного складу на неплатника зазначені код операції "3" та напрям використання "4", то потрібно вказувати місце зберігання палива та код КОАТУУ контрагента, тому що гуртовий пересувний склад не є місцем роздрібної торгівлі пальним.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Норми природного убутку при зберіганні пального для власних потреб
    ТОВ на загальній системі оподаткування орендує контейнерний склад, закуповує паливо і заправляє власні автомобілі, має ліцензію на зберігання пального. Чи є норми природньоого убутку при зберіганні палива чи його заправці з контейнера? Якщо так, то чи потрібно нараховувати податкове зобов'язання з ПДВ при списанні в межах норм природнього убутку, і чи треба реєструватись платником акциного податку та сплачувати акциз?
    28.11.202443
  • Що робити з залишком пального від передачі/отримання авто в оренду
    ТОВ передало службове авто директору у тимчасове користування на 3 дні для особистих потреб. Як правильно обліковувати рух пального, якщо при виїзді був певний залишок, директор заправляв за власні кошти, а при поверненні залишок інший? Як оформити заправку за особисті кошти директора, щоб не включати до витрат ТОВ та уникнути зобов'язань за авансовим звітом? Чи потрібне нотаріальне посвідчення для короткострокової позички авто згідно з п.4 ст.828 ЦКУ? Які бухгалтерські проведення потрібно здійснити в цій ситуації?
    27.11.202434
  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202449
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202465
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202427