• Посилання скопійовано

Реєстрація фермерського господарства як платника акцизного податку

ФГ орендує ділянку під будівлями та спорудами (в т.ч. і ємності для пального). Частину її здає в суборенду іншому ФГ, де є також ємності для пального даного ФГ. Обидва ФГ є платниками ЄП IV групи, які притримуються всіх критеріїв для нереєстрації платниками АП та АС. Територія має єдину адресу, на якій зберігається пальне. Чи потрібно орендарю реєструватися платником АП?

Для того, щоб ФГ не довелося реєструватися платником акцизного податку, потрібно виконання двох умов:

По-перше, не повинні виконуватися умови для реєстрації акцизного складу. За умовами запитання, обидва ФГ не повинні реєструвати акцизні склади.

По-друге, кожне ФГ не повинно здійснювати операції з реалізації пального. Що таке реалізація пального для цілей акцизного податку, див. у пп. 14.1.212 ПКУ: реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

  • у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
  • при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Отже, якщо ФГ не будуть реалізовувати пальне, в т.ч. передавати пальне одне одному, в тому числі і за договорами зберігання, їм не потрібно реєструватися платниками акцизного податку. Кожне ФГ повинно окремо придбавати та зберігати пальне та використовувати його виключно для власного споживання.

Крім цього, кожному ФГ потрібно придбати ліцензію на зберігання пального. Більш докладно про це ми писали тут.

Також див. наш матеріал про те, що законом відтерміновано до 31 грудня 2019 року застосування до суб'єктів господарювання штрафів у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.

***

Додатково читайте: Чи можуть декілька розпорядників зареєструвати акцизні склади на одній території?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»