Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи потрібно складати АН на власне споживання?

Підприємство є платником акцизного податку. Крім хімічної переробки метанолу (пального) реєструє акцизні накладні. Має власні авто, які заправляє з використання паливних карток. Чи потрібно складати АН на власне використання пального на авто?

Абзацом 2 пп. 14.1.212 ПКУ визначено, що реалізація, зокрема, пального для цілей розд. VI «Акцизний податок» ПКУ – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

При цьому, ДПС у консультації ІПК від 25.06.2019 р. №2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК зазначає, що транспортний засіб (зокрема, буксир), у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна транспортного засобу (буксира), не є акцизним складом (у розумінні ПКУ) або акцизним складом пересувним (у розумінні пп. 14.1.61 ПКУ).

Своєю чергою, нещодавно ми наводили роз’яснення щодо порядку складання акцизної накладної у разі відвантаження пального з паливо роздавальної колонки платнику акцизного податку у паливний бак авто. Варто зазначити, що в такому разі акцизна накладна складається в одному екземплярі, а акцизний склад отримувача не зазначається (оскільки паливний бак авто не є акцизним складом), хоча при цьому вказується ЄДРПОУ та назва підприємства, що придбавало талони.

Отже, в описаній у запитанні ситуації, акцизна накладна складається саме при заправці пальним автомобіля тим суб’єктом, який є власником заправки:

  • якщо заправна станція належить іншому суб’єкту господарювання, то акцизну накладну складає такий суб’єкт як на роздрібний продаж платнику акцизного податку (за вищенаведеним алгоритмом);
  • якщо заправна станція належить підприємству (тобто власні авто заправляються на власних заправних станціях), то під час відпуску пального складається акцизна накладна як на власне споживання пального (в одному примірнику із кодом операції 1 «власне споживання чи промислова переробка»). Така накладна складається в день реалізації (відпуску) пального при кожній повній або частковій операції з реалізації, зокрема, пального.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизна накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі