Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Продаж алкоголю шляхом його доставки за адресою покупця: чи є порушенням?

Чи буде порушенням продаж алкоголю шляхом його доставки за адресою покупця?

ДФСУ в ІПК від 16.05.2019 р. №2207/Д/99-99-14-05-01-14/ІПК нагадує, що згідно з п. 11 ч. 1 ст. 15-3 Закону №481забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у не визначених для цього місцях торгівлі.

Місце торгівлі алкоголем — це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування. При цьому для алкогольних напоїв, крім пива, — це має бути місце торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане РРО (незалежно від їх кількості) або де є КОРО (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв.

Такі вимоги до місця, де здійснюється продаж алкоголю, встановлені незалежно від того, чи оформляється в них продаж інших товарів.

Окрім цього, податківці звертають увагу, що суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно з санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами.

Та найголовніше, що законодавством не передбачено право суб'єктів господарювання здійснювати торгівлю алкогольними напоями поза місцем торгівлі, зокрема, шляхом доставки алкогольних напоїв представником суб'єкта господарювання на адресу кінцевого споживача. А отже, така торгівля є забороненою і загрожує порушнику санкціями з боку ДФС.

Відповідальність за торгівлю поза визначеним місцем торгівлі

За продаж алкоголю у не визначених для цього місцях ліцензія платника податків підлягає анулюванню шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі порушення вимог ст. 15-3 Закону №481(абз. 8 ч. 31 ст. 15 Закону №481).

Окрім цього, до такого суб'єкта господарювання застосовуються штрафи у розмірі 6800 гривень.

В індивідуальній податковій консультації від 13.02.2018 р. №601/ІПК/20-40-14-10-16 ГУ ДФС у Харківській області повторювало ті ж роз'яснення. Мало того, в цій консультації наголошувалось, що продажем алкоголю є не тільки сплата покупцем певної суми коштів за нього, а й приймання-передача цього товару від продавця у власність покупця (фактичне набуття права власності на товар). І підкреслювалось, що право власності на такий товар переходить до покупця в момент фактичної передачі алкоголю на підставі первинних документів.

Однак харківські податківці заявили, що доставка алкогольних напоїв за адресою покупця можлива за умови їх продажу через спеціалізовані господарські одиниці та за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем.

Під спеціалізованими господарськими одиницями маються на увазі зазначені в Правилах роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою КМУ від 30.07.96 р. №854:

  • або підприємства, які спеціалізуються на торгівлі алкоголем,
  • або спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів,
  • або заклади ресторанного господарства.

До речі, це обмеження стосується і фізосіб-підприємців. Податківці наполягають, що вони мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування.

Отже, якщо ви оформили відповідну господарську одиницю і продаж алкоголю проводите через неї, подальша доставка товару покупцю на певну адресу — не проблема.

Але не забувайте: у разі доставки товару за допомогою власної кур'єрської служби за умови післяплати кур'єр повинен видати покупцю розрахунковий документ (чек) в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на господарську одиницю, через яку здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями на підставі відповідної ліцензії.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі