По-перше, якщо у перевізника є ємність для зберігання пального місткістю 10 куб. м, але при цьому він отримує за рік менше 1000 м.куб, то йому не потрібно реєструватися платником акцизного податку та не потрібно реєструвати акцизний склад.
Проте це не звільняє перевізника від отримання ліцензії на зберігання пального, оскільки він фактично зберігає пальне. Питання реєстрації акцизного складу та ліцензування зберігання пального регламентуються різними законами – ПКУ та Законом №481 (ці процеси не пов’язані між собою). Підприємство може бути зобов’язане отримати ліцензію, але при цьому не мати акцизний склад і не бути його розпорядником. Більш докладно ми писали про це у нашій аналітиці тут>>
По-друге, якщо відбувається заправка автомобілів напряму з бензовозу, то факту зберігання пального в даному випадку немає. Відповідно, у такому випадку ліцензія на зберігання пального не потрібна. Ліцензія потрібна не в будь-якому випадку, а лише за наявності операцій зі зберігання пального на території перевізника.
Також звертаємо увагу, що відтерміновано застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 тисяч гривень у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії. Більш докладно про це тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись