Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Зміни щодо акцизного податку у випадку здійснення операцій за ст. 229 ПКУ

Підприємство придбаває бензол у вітчизняних постачальників для виробництва непідакцизної продукції та включено до Переліку №158. Чи стосуються цього підприємства зміни у справлянні акцизного податку з 01.07.2019 року?

Запитання:

Бензол з кодом УКТ ЗЕД 2707 10 90 00 придбавається підприємством у вітчизняних постачальників та використовується як сировина для виробництва хімічної продукції з кодом УКТ ЗЕД 2707 99 11 00, яка не є підакцизним товаром. Підприємство включено до Переліку №158. Чи стосуються цього підприємства зміни у справлянні акцизного податку з 01.07.2019 року?

 

Відповідь:

Відповідно до пп. 14.1.145 ПКУ підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які у ПКУ встановлено ставки акцизного податку.

Відповідно до пп. 14.1.141-1 ПКУ пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Бензол з кодом УКТ ЗЕД 2707 10 90 00 присутній у переліку підакцизних товарів у пп. 215.3.4 ПКУ, а отже, він підпадає під визначення пального.

Відповідно до пп. 14.1.224 ПКУ розпорядник акцизного складу – це суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Відповідно до пп. 14.1.224-1 ПКУ розпорядник акцизного складу пересувного - суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:

  • реалізує або зберігає пальне;
  • ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ.

Таким чином, бензол з кодом УКТ ЗЕД 2707 10 90 00 відноситься до пального і є підакцизним товаром, а підприємство, що придбаває бензол у вітчизняних постачальників, є власником такого бензолу та зберігає його, отже, воно є розпорядником акцизного складу і акцизного складу пересувного, якщо виконуються умови пп. 14.1.224 ПКУ та пп. 14.1.224-1 ПКУ.

Операції з придбання вітчизняного бензолу та виготовлення з нього хімічної продукції з кодом УКТ ЗЕД 2707 99 11 00, яка не є підакцизним товаром, не підпадають під звільнення відповідно до  пп. 213.3.5 ПКУ, оскільки не виконуються умови, зазначені в цьому підпункті.

Особливості оподаткування бензолу, який придбавається у вітчизняних постачальників на митній території України та використовується як сировина для хімічної промисловості, визначені у пп. 229.6 ПКУ. Зокрема, такий бензол може бути реалізований як сировина для виробництва в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку. У такому разі контролюючі органи здійснюють контроль за їх цільовим використанням, застосовуючи податковий вексель.

Відповідно до пп. 229.6.1 ПКУ операції з передачі бензолу, що використовується як компоненти моторних палив (зокрема, з кодом 2707 10 90 00 згідно з УКТ ЗЕД) у межах однієї юрособи здійснюються без оформлення податкового векселя з обов’язковим підтвердженням цільового використання бензолу в порядку, передбаченому пп. 229.6 ПКУ для операцій з оформлення податкового векселя.

Отже, ми прийшли до висновку, що підприємство, яке придбаває вітчизняний бензол з метою його використання як сировини для хімічної продукції, повинно зареєструвати акцизний склад (склади).

Проте згідно з пп. 230.1.2 ПКУ акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація, зокрема, бензолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Відповідно до пп. 231.1 ПКУ акцизна накладна складається при купівлі-продажу бензолу – його постачальником, а також самим підприємством-покупцем бензолу при відпуску його у виробництво непідакцизної хімічної продукції.

Нагадаємо, що з 01.07.2019 р. діять нові форми акцизних накладних - див. проект>>

Також потрібно буде отримати ліцензію на зберігання бензолу, оскільки з метою застосування Закону №481  бензол є пальним в розумінні ПКУ (див. ст. 1 Закону №481). Більш докладно про ліцензування зберігання пального ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизний склад

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі