Головна Усі консультації Оподаткування Загальні положення

Чи має право платник включити відсотки за іпотекою до податкової знижки за 2016 рік

У квітні 2016 р. платник податку отримав іпотечний кредит на придбання квартири. Місце проживання зареєстровано у вересні 2017 р. Чи має платник право включити відсотки за іпотечним кредитом до податкової знижки за 2016 р.?

Згідно з пп. 166.3.1 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, фактично зроблені ним, протягом звітного податкового року, витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУп. 175.1 якої передбачено, що право на податкову знижку у платника виникає тоді, коли за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла, - пише «Вісник. Офіційно про податки».

Реєстрація місця проживання — це внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до ЄДДР в установленому Кабміном. Документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, — це паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідки на постійне, а також на тимчасове проживання, посвідчення біженця, особи, яка потребує додаткового захисту, а також особи, якій надано тимчасовий захист (ст. 3 Закону  «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»).

Оскільки квартира, яка будується чи купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, визначена платником як основне місце його проживання шляхом реєстрації у 2017 р., то згідно з п. 175.1 ПКУ платник не має права на податкову знижку за результатами 2016 р., але таке право він набуде за результатами 2017 р. (у 2018 р.).

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Податкова знижка , Кредити

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі