• Посилання скопійовано

Документом, що підтверджує взяття нерезидента-інвестора на облік є відповідний документ чи його копія

Який порядок взяття компанії-інвестора на облік в органі податкової служби? Які документи необхідно подати?

Запитання: Згідно зі змінами від 06.11.2014 року №712 до Постанови Правління Національного банку України від 12.11.2003 №492, нерезидент-інвестор для відкриття інвестиційного рахунку з метою здійснення інвестиційної діяльності в Україні повинен надати банківській установі документи відповідно до Підпункту 16.2 Пункту 16. «Порядок відкриття рахунків нерезидентам-інвесторам і використання коштів за цими рахунками», одним з яких: «Додатково подається копія документа, що підтверджує взяття нерезидента-інвестора на облік в органі державної податкової служби, засвідчена органом, що видав документ.» Які подальші дії компанії-інвестора для взяття компанії на облік в податковій службі та які документи необхідно подати? Компанія-інвестор не є учасником Угоди про розподіл продукції відповідно до Закону України « Про угоди про розподіл продукції». 

Відповідь: Згідно із п. 2.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588, реєстраційний (обліковий) номер платника податків надається контролюючими органами, зокрема, ) інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції. Спеціальна реєстрація податковими органами інвесторів, які не є учасниками таких угод, цим Порядком не передбачена. Отже, нерезиденту не потрібно буде звертатися до податківців за такою реєстрацією (про що вам мають повідомити в самому банку, в якому ви відкриватимете рахунок). 


 

Див, наприклад, перелік документів, які має подавати нерезидент-інвестор, на сайті одного з комерційних банків; там чітко зазначено  „Якщо нерезидент-інвестор є учасником угоди про розподіл продукції відповідно до Закону України «Про угоди про розподіл продукції», - документ, що підтверджує взяття нерезидента-інвестора на облік в органі державної податкової служби, чи його копія, засвідчена органом, що видав документ, або нотаріально”. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»