• Посилання скопійовано

Для повернення переплати слід подати заяву до початку ліквідаційної процедури підприємства

Підприємство є вже ліквідоване та зняте з обліку в контролюючому органі. Чи має воно право повернути надміру сплачені кошти?

Відповідно до п. 97.6 ст. 97 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі – ПКУ) у разі якщо у платника податків, що ліквідується, суми надміру сплачених грошових зобов’язань або суми невідшкодованих податків з відповідного бюджету перевищують суми грошових зобов’язань або податкового боргу перед таким бюджетом, суми перевищення використовуються для погашення грошових зобов’язань або податкового боргу перед іншими бюджетами, а за відсутності таких зобов’язань (боргу) перераховуються у розпорядження такого платника податків.

Органи державної податкової служби при поверненні помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань (далі – переплати) керуються Порядком взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженим наказом ДПА України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.10 № 974/1597/499 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за № 1386/18681.


Повернення переплати у випадках, передбачених податковим законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п.5 Порядку №974).

Згідно із п.10.5 Порядку ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженого наказом ДПА України від 18.07.05 № 276, при проведенні ліквідаційної процедури платника податків в обліку проводяться такі операції, зокрема, за платниками податків, які не мають заборгованості перед бюджетами, особові рахунки закриваються у день зняття з податкового обліку таких платників податків і зборів (обов’язкових платежів) та присвоєння відповідної ознаки відомостям, що заносяться до районних рівнів Єдиного банку даних про платників податків.

Таким чином, ліквідоване підприємство, що мало суми надміру сплачених грошових коштів, повинно було подати заяву до контролюючого органу, що здійснювало повернення таких сум, до ліквідаційної процедури тому, що особові рахунки такого платника закрились у день зняття з податкового обліку.

Отже після закриття особові рахунки грошові кошти вже не повертаються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ГУ ДФС у м. Києві

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»