Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Як оприбуткувати та продати імпортний товар за 109 евро?

Резидент перерахував нерезиденту за товар 5700 євро+109 євро за доставку. Нерезидент відвантажив товар за 109 євро та брокери ввезли на територію України без митної декларації через незначну суму. На інвойсі та ТТН печаток митниці не має взагалі. Що робити як оприбуткувати та продати? Як закрити валютний контроль по імпорту?

Відповідно до ч. 1 ст. 257 МКУ декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Для забезпечення митного контролю посадовими особами митного органу може проводитися усне опитування громадян та посадових осіб підприємств.

Усне опитування громадян та посадових осіб підприємств під час здійснення митного контролю – це отримання посадовою особою митного органу інформації, що має значення для здійснення митного контролю, від осіб, які володіють такою інформацією (ч. 1-2 ст. 342 МКУ).

При цьому положеннями ч. 6 ст. 374 МКУ передбачено, що товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, а також товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

В п. 2.5 Методичних рекомендацій №2 зазначено, що запаси, придбані за іноземну валюту, оцінюються у валюті звітності із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операцій (дата визнання активів). Якщо оплата запасів в іноземній валюті передує їхньому надходженню, то оцінка запасів на дату їх оприбуткування здійснюється у валюті звітності із застосуванням валютного курсу на дату перерахування іноземної валюти.

У разі сплати авансових платежів в іноземній валюті постачальникові частинами та одержання частинами від постачальника немонетарних активів вартість одержаних активів визнається за сумою авансових платежів із застосуванням валютних курсів, виходячи з послідовності здійснення авансових платежів (п. 6 П(С)БО 21).

Отже, імпортний товар вартістю 109 євро оприбутковується на дату його фактичного надходження на склад підприємства із застосуванням валютного курсу на дату попереднього перерахування іноземної валюти.

Щодо правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, то ДПС в ІПК від 27.12.2019 р. №2181/6/99-00-07-03-02-15/ІПК пропонує звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або Науково-дослідного інституту судових експертиз.

 

Валютний нагляд

Згідно із п. 21 Положення №5 граничні строки розрахунків за операціями з імпорту становлять 365 к. д.

При цьому п. 22 Положення №5 встановлено, що ці строки:

  • не поширюються на операцію з імпорту товарів (включаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Нацбанком на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу (тобто, дорівнює чи перевищує 150000 грн або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну 150000 грн);
  • застосовуються з урахуванням установлених НБУ за поданням Кабміну відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 13 Закону №2473, винятків та (або) особливостей для окремих товарів, та (або) галузей економіки (див. Порядок № 104, Постанову № 67 і Перелік № 76-р).

Банк здійснює валютний нагляд за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків також за імпортною операцією резидента, якщо на дату оплати резидентом продукції імпортна операція без увезення товару на територію України не була завершена або в банку немає інформації про завершення імпортної операції без увезення товару на територію України (пп. 3 п. 6 Інструкції №7).

На виконання вимог п. 7 Інструкції №7 за операціями з імпорту товарів банк розпочинає відлік установлених Нацбанком граничних строків розрахунків із дати здійснення платежу (списання коштів з рахунка клієнта). Якщо оплата зобов'язань резидента за операцією з імпорту товару здійснюється за кошти, отримані від банку на підставі кредитного договору без зарахування цих коштів на поточний рахунок такого резидента в банку, датою здійснення платежу на користь нерезидента – постачальника товару вважається дата здійснення банком платежу на користь нерезидента – постачальника товару.

Відповідно до п. 9 Інструкції №7 банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, зокрема:

  • якщо сума незавершених розрахунків за операцією імпорту товарів не перевищує незначної суми (150 тис. грн). У разі здійснення розрахунків за імпорт товарів в іноземній валюті сума незавершених розрахунків за цією операцією визначається за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Нацбанком на дату останньої події за відповідною операцією (остання дата платежу / надходження грошових коштів, дата поставки товару, дата зарахування зустрічних однорідних вимог);
  • у разі імпорту продукції, яка ввозиться в Україну, – після отримання інформації з реєстру МД про здійснення поставки за імпортною операцією з оформленням МД типу ІМ-40 "Імпорт", ІМ-41 "Реімпорт", ІМ-51 "Переробка на митній території", ІМ-72 "Безмитна торгівля", ІМ-75 "Відмова на користь держави", ІМ-76 "Знищення або руйнування" (якщо продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або після пред'явлення резидентом документа (крім МД), який використовується для митного оформлення продукції (якщо на продукцію, що імпортується, згідно із законодавством України не оформляється МД).

Отже, валютний нагляд триватиме до ввезення імпортного товару або до повернення нерезидентом авансу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Імпорт , Торгівля , ЗЕД

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі