Загалом у разі, якщо ТОВ планує проводити семінари та бізнес-тренінги для населення та юросіб, то слід виходити з предмету договорів, які укладаються в таких випадках. Як правило, такі договори є договорами з надання послуг, що й обумовлює вибір кодів КВЕД.
На нашу думку, Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджена Наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. №457, дає можливість обрати наступні коди КВЕД (з врахуванням збирання персональних даних та їх обробку таким ТОВ), наприклад, такі як:
- 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність;
- 63.12 Веб-портали;
- 63.91 Діяльність інформаційних агентств;
- 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.;
- 70.21 Діяльність у сфері зв'язків із громадськістю;
- 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування.
Під терміном "послуги" Наказ №457 розуміє як результат економічної діяльності, відносно якої не можна встановити права власності. Послуги не підлягають продажу окремо від процесу їх виробництва. Момент завершення виробництва послуги збігається з моментом надання її споживачеві.
Водночас, йдеться про проведення семінарів працівниками ТОВ, які є іноземцями. Надання послуг іноземцями, у т.ч. на території України, щодо проведення семінарів та бізнес-тренінгів не потребує ліцензування або отримання дозволів. Щодо підтвердження кваліфікації лекторів — то це питання стосується договірних умов та попиту на подібні послуги.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити