Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Проведення бізнес-тренінгів та семінарів: чи потрібно товариству ліцензія та дозвіл?

ТОВ (загальна система оподаткування) планує зайнятися проведенням бізнес-тренінгів та семінарів. Заходи будуть проводити працівники фірми-іноземці. Чи потрібно для цього ліцензія та дозвіл, а також підтвердження класифікації лекторів? Які коди КВЕД відповідають даному виду діяльності?

Загалом у разі, якщо ТОВ планує  проводити семінари та бізнес-тренінги для населення та юросіб, то слід виходити з предмету договорів, які укладаються в таких випадках. Як правило, такі договори  є договорами з надання послуг, що й обумовлює вибір кодів КВЕД.

На нашу думку, Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджена Наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. №457, дає можливість обрати наступні коди КВЕД (з врахуванням збирання персональних даних та їх обробку таким ТОВ), наприклад, такі як:

  • 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність;
  • 63.12 Веб-портали;
  • 63.91 Діяльність інформаційних агентств;
  • 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.;
  • 70.21 Діяльність у сфері зв'язків із громадськістю;
  • 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування.

Під терміном "послуги" Наказ №457 розуміє як результат економічної діяльності, відносно якої не можна встановити права власності. Послуги не підлягають продажу окремо від процесу їх виробництва. Момент завершення виробництва послуги збігається з моментом надання її споживачеві. 

Водночас, йдеться про проведення семінарів працівниками ТОВ, які є іноземцями. Надання послуг іноземцями, у т.ч. на території України, щодо проведення семінарів та бізнес-тренінгів не потребує ліцензування або отримання дозволів. Щодо підтвердження кваліфікації лекторів — то це питання стосується договірних умов та попиту на подібні послуги.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Канарьова Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Дозвіл , Ліцензія , Навчання , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі