• Посилання скопійовано

Чи потрібна легалізація або апостилювання податкових документів, виданих податковими органами Польщі?

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених у Польщі, платник зобов'язаний отримати від державного органу Польщі довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Чи потрібно її легалізувати або апостилювати для надання ДПС України?

Звертаємо увагу на те, що пп. 103.5 ПКУ передбачено, що довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

Водночас, пп. 3.2 ПКУ встановлено, що якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.

22 грудня 2003 року для України набула чинності Гаазька Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів 1961 року.

Офіційні документи, які будуть використовуватись на території держав -учасниць Конвенції, мають бути засвідчені спеціальним штампом "Apostille" (далі - апостиль), проставленим компетентним органом держави, в якій був складений документ.

Офіційні документи, на яких проставлено апостиль, не потребують будь-якого подальшого засвідчення (легалізації).

Водночас, Україна також є учасницею двосторонніх договорів про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах. 

Для приладу це — договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах 1993 року.

Відповідно до ст. 15 цієї Конвенції, щодо визнання документів сказано, що документи, які підготував або засвідчив відповідний орган однієї з Договірних Сторін, скріплені гербовою печаткою і підписом уповноваженої  особи,  мають  силу  документа   на території іншої Договірної Сторони без потреби будь-якого іншого  засвідчення.  Це стосується  також  копій  і перекладів документів,  які засвідчені відповідним органом. Документи,  які на території однієї  з  Договірних  Сторін визнаються  офіційними,  вважаються  такими  ж  на території іншої Договірної Сторони. 

Відповідно до висновку Міністерства юстиції України (лист-роз’яснення від 11.05.2010 р. №26-26/291) документи податкових установ іноземних держав, які є учасниками договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, на територіях договірних сторін повинні прийматися без будь-якого додаткового засвідчення.

На підставі цього особливий підхід передбачений й щодо довідок про підтвердження резидентства, зокрема, з Польщі: довідки, видані податковими органами Польщі приймають на території України без будь-якого додаткового засвідчення (без легалізації та без завірення апостилем).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»