• Посилання скопійовано

Чи можлива торгівля слабоалкогольними напоями, якщо ліцензія на торгівлю пивом?

Чи можна торгувати слабоалкогольними напоями (рево, лонгер, шейк та інше) маючи ліцензію «Роздрібна торгівля алкогольними напоями (пивом)»?

Поняття алкогольних напоїв

Слабоалкогольні напої - алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 куб. см, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю (ст. 1 Закону №481).

Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД (ст. 1 Закону №481).

Пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 (ст. 1 Закону №481).

Види алкогольних напоїв за кодами УКТ ЗЕД:

  • 2203 00 "Пиво із солоду (солодове)";
  • 2204 "Вина виноградні, включаючи вина кріплені; сусло виноградне, крім того, що включено до товарної позиції 2009 - соки з плодів або горіхів (включаючи виноградне сусло та кокосову воду) та соки овочеві, незброджені та без додання спирту, з доданням або без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин";
  • 2205 "Вермут та інше вино виноградне, з доданням рослинних або ароматичних речовин";
  • 2206 00 "Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий, саке); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені";
  • 2208 "Спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об.%; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт";
  • 2103 90 30 00 "настоянки гіркі ароматичні з вмістом 44,2-49,2 об. % спирту та 1,5-6 мас.% тирличу (генціану), прянощів і різних інгредієнтів з вмістом 4-10 % цукру, у посудинах місткістю не більш як 0,5 л";
  • 2106 90 "Харчові продукти, в іншому місці не зазначені — інші: складені спиртні продукти, крім продуктів, виготовлених на основі ароматичних речовин, що використовуються у виробництві напоїв тощо".

З наведеного випливає, що як слабоалкогольні напої, так і пиво належать до алкогольних напоїв. Слабоалкогольні напої і пиво — це дві окремі групи, які входять до складу більш великої групи алкогольних напоїв.

Наприклад, тут ДПС зазначала, що слабоалкогольні напої («SHAKE», «Лонгер», «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин-тонік», «Рево» та інші) зазначаються в рядку 1 (лікеро-горілчана продукція) додатку 6 до декларації акцизного податку. 

 

Яка ліцензія потрібна для продажу слабоалкогольних напоїв?

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (113.03): "Чи має право СГ за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом, здійснювати продаж інших алкогольних напоїв?".

ДПС відповідає так:

Чинним законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю пивом та іншими алкогольними напоями. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі. Це слід розуміти так, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями дозволяє торгувати пивом та іншими алкогольними напоями, в тому числі і слабоалкогольними. 

Але слід звернути увагу на такий нюанс щодо площі місця торгівлі.

Відповідно до ст. 1 Закону №481місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для для тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. 

Тобто, пивом можна торгувати в приміщеннях без обмеження площі, а іншими алкогольними напоями (в т.ч. і слабоалкогольними) в приміщенні не менше 20 кв. метрів

На цій підставі ДПС робить висновок, що якщо площа приміщення, зазначена в ліцензії, менше 20 кв. метрів, то торгувати на підставі такої ліцензії можна тільки пивом, оскільки торгувати іншими алкогольними напоями не дозволяє саме площа приміщення. 

Виходить, що торгувати на підставі такої ліцензії і в такому приміщенні до 20 кв. метрів іншими алкогольними напоями, включаючи слабоалкогольні, не можна. Якщо площа приміщення більше 20 кв. метрів – то можна.

Окрім того, ст. 15-3 Закону №481 передбачено обмеження щодо торгівлі алкогольними напоями, включаючи пиво і слабоалкогольні напої.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»