Щодо ліцензування роздрібної торгівлі пальним
Відповідно до ст. 1 Закону №481, роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.
Як бачимо, вже сам факт відпуску пального через ПРК відповідає визначенню поняття роздрібної торгівлі пальним. Відповідно, потрібна ліцензія на роздрібну торгівлю пальним. Щодо роздрібної ліцензії читайте тут та тут. Звертаємо увагу, що для отримання роздрібної ліцензії потрібно мати зареєстрований РРО на відповідну ПРК.
Відповідно до ст. 15 Закону №481, суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії. Це означає, що за умови отримання роздрібної ліцензії не потрібна ліцензія на зберігання пального. І навпаки, якщо підприємство відмовиться від використання ПРК, воно не зможе отримати роздрібну ліцензію, а замість неї потрібна буде ліцензія на зберігання пального.
За роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії передбачено штраф в розмірі 250 000 грн (ст. 17 Закону №481).
Щодо ліцензування зберігання пального
Про ліцензування зберігання пального ми писали в цій аналітиці на прикладі сільгосппідприємств, але цей матеріал буде актуальний для всіх, хто зберігає пальне.
Які документи подавати для отримання ліцензії на зберігання пального - читайте тут.
Щодо санкцій за зберігання пального без ліцензії, які почнуть діяти з 01.01.2020 р., читайте тут.
Про те, як отримати дозвіл Держпраці, читайте тут.
Щодо того, чи відповідає металева ємність об'ємом 15 м.куб поняттю місця зберігання пального, читайте тут.
Зокрема, на нашу думку, під ємностями законотворці мали на увазі стаціонарні (тобто, нерухомі) ємності, які відображаються в обліку підприємства – якісь наземні та підземні резервуари. Перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на зберігання, також натякає на те, що нестаціонарна ємність з пальним навряд чи потребує отримання окремої ліцензії на зберігання. Втім, у випадку невизначеності варто отримати від податківців власну ІПК щодо того, чи потребує конкретна ємність, що використовується автором запитання, ліцензуванню зберігання в ній пального.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись