• Посилання скопійовано

Реєстрація підприємцем під час декретної відпустки

Чи може жінка, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, зареєструватися підприємцем? Чи не втратить вона права на допомогу на дитину?

Спочатку з'ясуймо, які саме виплати отримує особа, яка фактично доглядає за дитиною та перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — особа).

Наразі пункт 1 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабміну від 27 грудня 2001 р. №1751 (далі — Порядок №1751), встановлює вичерпний перелік видів державної допомоги сім'ям із дітьми. Зокрема, одному з батьків призначається такий вид допомоги, як допомога при народженні дитини (усиновленні).

Така допомога не виплачується одразу: відповідно до ст. 12 розділу III Закону №2811, одноразово виплачується відповідна фіксована сума, а решта — протягом 36 місяців рівними частинами (3 роки). Ця допомога ніяк не пов'язана з відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Статтею 11 Закону №2811 та п. 13 Порядку №1751 надано вичерпний перелік обставин, за яких виплата допомоги припиняється. Серед них немає таких підстав, як припинення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також реєстрація підприємницької діяльності.

Якщо зазирнути в минуле (до 01.07.2014 р.), справді, була допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (розділ IV Закону №2811 та п. 17 — 24 Порядку №1751 в редакції до 25.06.2014 р.) у розмірі 130 грн, яка виплачувалася особі, що перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. При цьому така особа втрачала право на цей вид допомоги у разі виходу на роботу (крім режиму неповного робочого часу та проведення підприємницької діяльності, відповідно до останнього абзацу п. 23 Порядку №1751 в редакції до 25.06.2014 р.).

Але на сьогодні такої допомоги та відповідних норм щодо її виплати немає*.

Також зазначимо, що перебування особи у трудових відносинах не призводить до заборони займатися підприємницькою діяльністю. Винятком є держслужбовці, яким забороняється займатися підприємницькою діяльністю**. Тому працівниця, яка є держслужбовцем та перебуває в декретній відпустці, не може зареєструватися підприємцем.

* Відповідно до Закону України від 27.03.2014 р. №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» допомогу при народжені дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об'єднали.

** Пункт 1 ч. 1 ст. 25 Закону України від 14.10.2014 р. №1700-VII «Про запобігання корупції».

Аналізуючи вищенаведену інформацію, можна зробити висновок, що особа, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на загальних підставах може реєструватися підприємцем, і це не призведе до втрати допомоги при народженні дитини, яка виплачується протягом 3-х років від її народження.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Воробйова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Підприємництво»

  • Зміна організаційно-правової форми підприємства: переведення працівників без звільнення
    Підприємство змінює організаційно-правову форму з ПрАТ на ТОВ, при цьому код підприємства за ЄДРПОУ не змінюється. Чи можливо переоформити людей з ПрАТ на ТОВ без звільнення, щоб не сплачувати компенсацію за невикористану відпустку та податки з неї; як правильно зробити запис у трудовій книжці?
    16.12.2021463
  • Отримання підприємцем послуг від фізичної особи: оподаткування
    Чи може ФОП отримувати послуги (за договором надання послуг) від фізичної особи, якщо буде сплачувати за нього ПДФО та військовий збір?
    05.11.2021351
  • Особливості діяльності ФОП, що надає бухпослуги
    Яких умов має дотримуватися ФОП, щоб здійснювати діяльність з надання бухгалтерських послуг? Як документально підтверджувати надання своїх послуг іншим ФОПам та юрособам?
    11.05.20213 1695
  • Оплата третьою особою: наслідки
    На розрахунковий рахунок ТОВ надійшли кошти від покупця Петренко П., який скористався послугою ПриватБанку «реєстрові поповнення» і авторизувався не сам, а через телефон іншої людини. В результаті в банківській виписці вказано «... від Петренко П. через Сидоренко С.». Чи можемо в обліку провести платіж і відвантаження на Петренка? Чи правомірна така оплата?
    22.05.20201 984
  • Зміна розміру відрахувань держпідприємств: з якої дати починає діяти?
    Чи має право ДП застосовувати при звітуванні за І квартал 2020 року зменшений норматив відрахування чистого прибутку (передбачений постановою КМУ №349), якщо на момент звітування Постанову було прийнято, оприлюднено, але не опубліковано?
    19.05.2020163