Головна Усі консультації Держрегулювання Підприємництво

Обмежень щодо максимальної кількості засновників приватного підприємства не має

Чи визначено максимальну кількість громадян, які можуть бути засновниками приватного підприємства?

На сьогоднішній день відсутній спеціальний закон, який регулював би порядок організації і діяльності приватних підприємств.

У зв’язку з цим, приватні підприємства створюються на загальних засадах відповідно до положень Господарського кодексу України.

Так, визначення поняття підприємства, як організаційної форми господарювання, встановлюється в статті 62 Господарського кодексу України: підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.


Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.

Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.

Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Підприємство не має у своєму складі інших юридичних осіб.

Слід підкреслити, що відповідно до статті 113 цього Кодексу приватним підприємством визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи.

Порядок організації та діяльності приватних підприємств визначається цим Кодексом та іншими законами. 

Отже, чинним законодавством України не встановлено обмеження щодо максимальної кількості громадян, які можуть бути засновниками приватного підприємства.

Одночасно повідомляємо, що вирішення інших питань, пов’язаних зі створенням та діяльністю  приватних підприємств, регулюються його статутом. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Державна регуляторна служба України
Рубрика:
Держрегулювання / Підприємництво
Теги:
Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі