• Посилання скопійовано

Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?

Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?

Так, юридичні особи в Україні можуть проводити розрахунки через платіжний сервіс LiqPay. За своєю суттю, LiqPay є інструментом інтернет-еквайрингу, що надається АТ КБ «ПриватБанк» і дозволяє компаніям приймати безготівкові платежі, в тому числі від інших суб'єктів господарювання.

 

Правові та технічні аспекти розрахунків

Відповідно до умов та правил надання послуг, система LiqPay призначена для спрощення розрахунків між фізичними, юридичними особами та ФОП в мережі інтернет. Це означає, що законодавчих перешкод для таких операцій немає.

 

Механізм роботи

З боку продавця (отримувача коштів): Юридична особа реєструється в системі LiqPay як "магазин" (мерчант), укладаючи договір інтернет-еквайрингу (зазвичай шляхом приєднання до публічної оферти). Компанія отримує унікальні ключі доступу (Public та Private Key) для інтеграції платіжного модуля на свій сайт або для використання інших інструментів, наприклад, виставлення інвойсів.

З боку покупця (платника): Юридична особа-покупець може здійснити оплату одним із способів, які пропонує продавець через LiqPay:

  • оплата корпоративною платіжною карткою: Уповноважений представник компанії-покупця може використати корпоративну картку для оплати на платіжній сторінці (checkout) сайту продавця. Для цього вводяться реквізити картки (номер, термін дії, CVV-код);
  • оплата через виставлений інвойс: Продавець може сформувати рахунок (інвойс) через кабінет LiqPay та надіслати його на e-mail покупця. Рахунок містить посилання на захищену сторінку оплати, де можна використати корпоративну картку.

Кошти, сплачені покупцем, зараховуються на поточний рахунок (IBAN) юридичної особи-продавця, відкритий в українському банку. Зарахування на рахунок у ПриватБанку зазвичай відбувається миттєво, на рахунки в інших банках — згідно з регламентом відповідного банку.

При використанні LiqPay потрібно враховувати, що при оплаті корпоративною карткою, ТОВ - продавець ідентифікує фізичну особу-платника, як кінцевого споживача, а не власника корпоративної картки-юридичну особу. В інтернет-торгівлі, як правило, застосовується публічний договір оферти, розміщений на сайті, який містить загальні умови співпраці. Тож перед проведенням оплати доречно з ним ознайомитись.

Після оплати фізична особа надасть авансовий звіт ТОВ та підтвердні документи (розрахунковий документ, квитанція LiqPay).

Отже, підсумуємо: 

Розрахунки між юридичними особами через LiqPay є можливими. Проте потрібно враховувати, що при оплаті корпоративною карткою система продавця ідентифікує платника як фізичну особу (власника картки), а не юридичну особу, від імені якої здійснюється платіж.

Для юридичної особи-покупця така операція розглядається як розрахунок через підзвітну особу. Співробітник, який здійснив оплату корпоративною карткою, за необхідності надає авансовий звіт разом із підтвердними документами.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6401
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202539
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025810
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202565