Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Наявність обов'язкових реквізитів у фіскальному чеку

Якщо платіжний термінал не підключений проводом або в інший спосіб до ПРРО/РРО, чи потрібна наявність всіх обов'язкових реквізитів у фіскальних чеках?

Чи можна мікроавтобус безоплатно передати іншій БО?

Дивимося Закон про ГД (Закон про гуманітарну допомогу).

Гуманітарна допомога (ГД) – допомога, яка надається донорами (особи, які надають допомогу) отримувачам (юридичні особи, в т.ч. БО, які зареєстровані в Єдиному реєстрі отримувачів ГД).

Набувачі ГД - фізичні та юридичні особи, які її потребують і яким вона безпосередньо надається. Причому набувачі юрособи мають відповідати показникам отримувачів юросіб. Тобто, якщо набувачем буде БО, вона також має бути зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів ГД.

Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги (ст. 3 Закону про ГД).

Тобто, отримувач також має право використовувати отриману ГД.

Реєстрація отримувачів, набувачів, реєстрації ГД здійснюється згідно з вимогами Положення № 927 (Положення про автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги, затверджене Постановою КМУ від 09.10.2020 р. № 927).

Поряд з цим про використання отриманої ГД потрібно щомісяця звітувати до комісії з питань ГД при обласних та міських держадміністраціях (див. тут). Такі комісії здійснюють контроль за використанням ГД (див. ст. 5 Закону про ГД).

Звітують за формою Звіту про наявність і розподіл ГД (форма звіту № 1, затверджена Наказом Мінсоцполітики від 31.07.2020 р. № 539). Інструкція щодо заповнення цього Звіту також затверджена Наказом № 539.

Окрім того, як отримувачі, так і набувачі звітують про отриману, розподілену ГД у Додатку ГД до рядків 1.6.2 ГД, 2.4.2 ГД та 3.1 ГД Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 17.06.2016 р. № 553.

Про особливості заповнення додатку ГД набувачами можна почитати консультацію податкової тут.

Варто також сказати, що якщо ОЗ отримані як гуманітарна допомога, вони списуються згідно з Порядком списання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, які мають певний термін експлуатації, затвердженим Постановою КМУ від 16.03.2000 р. № 514.

З питання випливає, що БО отримала гуманітарну допомогу в якості як отримувача, так і набувача. Тому має використовувати її за цільовим призначенням – у власній діяльності.

Поряд з цим в ч. 3 ст. 3 Закону про ГД зазначено, що зміну отримувача ГД та її переадресування можливо здійснювати лише за погодженням з іноземними донорами за рішенням відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги.

До таких спеціальних органів відносять:

  • Мінсоцполітики;
  • обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації.

Відповідно до п. 48 Положення № 927, у разі зміни отримувача ГД відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону про ГД отримувач ГД, який розподілятиме ГД в Україні, зазначає відомості та завантажує документи відповідно до пунктів 43-45 цього Положення, створює кваліфікований електронний підпис або печатку та надсилає документи Мінсоцполітики.

Мінсоцполітики в одноденний строк після прийняття рішення повідомляє заявнику/отримувачу ГД про прийняте рішення в електронній формі через електронний кабінет в автоматизованій системі, а також оприлюднює таке рішення на власному офіційному веб-сайті (див. п. 64 Положення № 927).

З наведеного випливає, що передати мікроавтобус іншій БО можна, але тільки за умови наявності рішення Мінсоцполітики і додаткового погодження з іноземними донорами.

 

Які податки, облік?

Бухоблік.

Бухгалтерський облік ГД як у отримувача, так і в набувача ведеться згідно з Наказом Мінфіну від 14.12.1999 р. № 298. Цим же документом встановлюються особливості складання документа на передачу ГД.

Приклад.

БО отримала як ГД мікроавтобус вартістю 127 495,25грн.

Визначили ліквідаційну вартість 7 495,25грн.

Протягом строку використання нарахована амортизація 120 000,00 грн. Тобто, мікроавтобус повністю замортизовано.

Мікроавтобус передано іншій БО безоплатно.

В обліку БО отримання і використання мікроавтобуса будуть відображені такими проводками:

  • Дт 105 Кт 48 – 127 495,25 грн. (отримано мікроавтобус і поставлено на баланс);
  • Дт 23, 92 тощо Кт 131 – 120 000,00 грн. (нарахована амортизація);
  • Дт 48 Кт 745 – 120 000,00 грн. (нараховано дохід від безоплатного отримання мікроавтобуса, пропорційно нарахованій амортизації).

Безоплатна передача:

  • Дт 131 Кт 105 – 120 000,00 грн. (на суму нарахованого зносу);
  • Дт 976 Кт 105 - 7 495,25 грн. (списання залишкової вартості).

ПДВ.

Відповідно до пп. 197.1.15 ПКУ надання БО благодійної допомоги набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації звільняється від оподаткування.

Поряд з цим товари, які надаються як благодійна допомога, мають бути промарковані в порядку, наведеному в пп. 197.1.15 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі