Як оприбуткувати зняту готівку з корпоративної картки?
Платіжна картка — це один із видів електронного платіжного засобу, що дозволяє його утримувачеві перевірити стан коштів на його рахунку в банку, а також ініціювати переказ цих коштів. Корпоративна платіжна картка емітується (випускається) банком тільки для суб'єктів госпдіяльності — юрособи або фізособи-підприємця. Тобто, хоча така картка й випускається на ім’я директора, але кошти, які знаходяться на картковому рахунку, належать підприємству. Іншими словами, корпоративна картка – це інструмент доступу до рахунку, який належить підприємству, а не фізособі, на ім’я якої випущено картку.
Відповідно до п. 20 Положення №148 фізособи - довірені особи підприємств - юросіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.
При цьому зазначені довірені особи подають до бухгалтерії установи/підприємства звіт про використання готівки разом із підтверджуючими документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.
Отже, зняття грошей з рахунку підприємства за допомогою корпоративної картки прирівнюється до отримання їх під звіт. Директорові потрібно буде не лише повернути гроші до каси, а й подати авансовий звіт.
Підприємство може прийняти повернені підзвітні кошти до каси від директора і того ж дня видати їх як фінансову допомогу працівнику, не здаючи отримані гроші до банку. Оприбуткування у касі коштів, отриманих від директора як повернення підзвітних коштів, потрібно буде здійснити на підставі прибуткового касового ордера (типова форма №КО-1, додаток 2 до Положення №148) із зазначенням кореспондуючого субрахунка 372 «Розрахунки з підзвітними особами». А видачу фінансової допомоги відобразити в касовій книзі на підставі видаткового касового ордера (типова форма №КО-2, додаток 3 до Положення №148) із зазначенням кореспондуючого субрахунка 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».
Отже, порядок дій виглядатиме так:
- директор знімає готівку з корпоративної картки (Дт 372 Кт 311);
- вносить зняту готівку в касу (Дт 301 Кт 372);
- з каси здійснюється видача фінансової допомоги (Дт 685 Кт 301).
При цьому, для перестрахування під час внесення директором коштів до каси він має скласти пустий (нульовий) авансовий звіт і внести кошти як повернення невикористаної підзвітної суми.
Готівкові обмеження
Щодо обмеження суми розрахунків готівкою, то згідно з п. 6 Положення №148 суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою - у розмірі до 10 000 грн включно;
2) з фізособами - у розмірі до 50 000 грн включно.
При цьому в п. 8 Положення №148 зазначено, що встановлені обмеження не стосуються:
1) розрахунків суб'єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами;
2) добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;
3) використання готівки, виданої на відрядження.
Готівкові розрахунки - платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізосіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.
Отже, зняття готівки з корпоративної картки та операція з видачі фінансової допомоги до переліку виключень не підпадає, тож на таку операцію будуть поширюватись готівкові обмеження зазначені вище.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись