Головна Усі консультації Суспільство і життя Нерухомість, житло, земля

Підприємство не може орендувати квартиру в житловому будинку для розміщення в ньому офісу

Чи може юрособа орендувати квартиру в житловому будинку для розміщення в ньому офісу?

Як зазначено у листі ДПСУ від 21.02.2012 р. №2997/6/15-1415, відповідно до ст. 1 Закону України від 29.11.2001 №2866 «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» нежиле приміщення — приміщення, яке належить до житлового комплексу, але не відноситься до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин.

Статтею 4 Житлового кодексу Української СРСР від 30.06.83 №5464 (далі — ЖК) визначено, що до житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.


 

Призначення жилих будинків і жилих приміщень визначено статтею 6 ЖК, згідно з якою жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у жилих будинках для потреб промислового характеру забороняється.

Крім того, згідно з пунктом 2 статті 813 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV, якщо наймачем є юридична особа, вона може використовувати житло лише для проживання у ньому фізичних осіб.

Згідно з підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755 господарська діяльність — діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Отже, діючим законодавством не передбачено використання житлового приміщення юридичними особами — наймачами без переведення до нежитлового фонду в господарській діяльності підприємства, окрім розміщення для проживання у ньому фізичних осіб — працівників підприємства та/або громадян, яким здійснюються послуги, пов'язані з основним видом діяльності підприємства. 

Отже, слід звернути увагу юридичних осіб, що згідно зі ст. 813 ЦКУ орендувати житло вони можуть лише для проживання в ньому фізичних осіб. Тобто підприємству не дозволяється орендувати квартиру в житловому будинку для розміщення в ньому офісу, якщо тільки цю квартиру не переведено з житлового фонду до нежитлового.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Нерухомість, житло, земля
Теги:
Доходи , Оренда , Нерухомість

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі