• Посилання скопійовано

Мінімальна вартість місячної оренди одного кв. м у Києві - 7,53 грн

Яка мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра нерухомого майна на 2014 рік

Рішенням Київської міської ради від 02.10.2013 року № 42/9630 «Про визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб», з метою запобігання ухиленню від оподаткування фізичними особами, які отримують доходи від надання нерухомого майна в оренду встановлена мінімальна вартість місячної оренди одного кв. м. у розмірі 7,53 грн (з ПДВ). 

Встановлені також додаткові коефіцієнти, які застосуються під час визначення мінімальної вартості місячної оренди одного кв. м. загальної площі нерухомого майна фізичних осіб.  


Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж земельні ділянки сільськогосподарського призначення, земельні частки (паї), майнові паї (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.  

Тобто, доходи від надання в оренду  нерухомого майна фізичною особою юридичній особі чи фізичній особі – підприємцю оподатковується орендарем як податковим агентом під час їх виплати за його рахунок.

При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади. Якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.

Джерело: ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

Рубрика: Суспільство і життя/Нерухомість, житло, земля

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Нерухомість, житло, земля»