Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

Позичка автомобіля: як оформити?

Директор бажає надати авто підприємству у користування на безоплатній основі? Як оформити таку операцію? Які податкові наслідки?

У даному випадку підприємству варто звернути увагу на договір позички. Згідно зі ст. 827 ЦКУ за договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.  Строк такої позички встановлюється договором, а у випадку якщо це не зазначено -  строк користування визначається згідно з метою користування такою позичкою.

Користування річчю – предметом договору позички вважається безоплатним, якщо сторони прямо домовилися про це або якщо це випливає із суті відносин між ними. Згідно з ч. 4 ст 828 ЦКУ договір позички транспортного засобу (крім наземних самохідних транспортних засобів), у якому хоча б однією стороною є фізособа, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Як бачимо, для договору позички наземних самохідних транспортних засобів, до яких відносяться автомобілі, зроблено виключення щодо нотаріального посвідчення – його не потрібно посвідчувати нотаріально. Договір позички, як правило, безоплатний – це випливає з його визначення у  ст. 827 ЦКУ.

Про бухгалтерський облік операцій за договором позички ми писали тут та тут>>

 

ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Оскільки за договором позички, майно передається у користування на безоплатній основні, то фізособа, що надає майно у позичку, не отримує доходу. Відповідно, у неї не виникає об’єкту оподаткування ПДФО, військовим збором, також немає підстав для нарахування ЄСВ.

 

Витрати на ремонт та обслуговування

У листі від 19.04.2016 р. № 865/10/17-00-15-02-10 податківці зазначали схожість договору позички та оренди (окрім деяких нюансів) і зазначають, що позичкоодержувач відповідно до ст. 801 ЦКУ несе обов'язок щодо підтримання транспортного засобу в належному технічному стані (якщо інше не передбачено договором позички). Отже, витрати на пальне для такого авто, поточний ремонт та інші витрати, пов’язані з обслуговуванням автомобіля, позичкоодержувач враховує у складі своїх витрат.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Автотранспорт , Витрати , Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Договір , Військовий збір , Позичка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі