Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

Орендатор має право страхувати авто, якщо це передбачено договором

Підприємство здало в оренду авто згідно договору з 2014 р. на 10 років. Хто повинен проводити обов’язкове страхування по ОСЦПВВНТЗ?

Відносини у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулюються Законом України « Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних  транспортних засобів» від 01.07.2004 № 1961-IV (далі – Закон).

За цим законом страхується відповідальність страхувальника та інших осіб, які правомірно володіють забезпеченим транспортним засобом. Забезпечений транспортний засіб - транспортний засіб, зазначений у чинному договорі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови його експлуатації особами, відповідальність яких застрахована (п. 1.7 Закону).

Згідно 1.1 Закону страхувальники - юридичні особи та дієздатні громадяни, що уклали із страховиками договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю, майну третіх осіб під час експлуатації наземного транспортного засобу.


Статею 21 Закону визначений порядок забезпечення обов'язковості страхування цивільно-правової відповідальності.

При використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов'язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред'являється посадовим особам органів, визначених у пункті 21.2 ст. 21 Закону, на їх вимогу.

Отже, наявність страхового полісу по ОСЦПВВНТЗ - це сфера інтересів того, хто фактично користується транспортним засобом, адже без цього не можна використовувати транспортний засіб за його призначенням.

Закон не вимагає, щоб страхувальником був тільки власник транспортного засобу. Отже, це може робити й орендатор.

Відповідно, цей момент потрібно узгоджувати в договорі оренди транспортного засобу.

Якщо між орендатором та орендодавцем не досягнуто згоди щодо того, хто має придбавати страховий поліс, ми вважаємо, що це має зробити той, хто фактично буде використовувати транспортний засіб, тобто орендатор. Тому що без цього він не зможе користуватися транспортним засобом без порушення Закону.

Адже стосовно транспортних засобів, які не беруть участі в дорожньому русі, укладення договору страхування є необов'язковим (п. 21.1 Закону), тож в орендодавця немає ні обов’язку, ні зацікавленості в тому, щоб придбавати страховий поліс, якщо він цього не бажає та не використовує транспортний засіб.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Страхування , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі