• Посилання скопійовано

Орендатор має право страхувати авто, якщо це передбачено договором

Підприємство здало в оренду авто згідно договору з 2014 р. на 10 років. Хто повинен проводити обов’язкове страхування по ОСЦПВВНТЗ?

Відносини у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулюються Законом України « Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних  транспортних засобів» від 01.07.2004 №1961-IV (далі – Закон).

За цим законом страхується відповідальність страхувальника та інших осіб, які правомірно володіють забезпеченим транспортним засобом. Забезпечений транспортний засіб - транспортний засіб, зазначений у чинному договорі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови його експлуатації особами, відповідальність яких застрахована (п. 1.7 Закону).

Згідно 1.1 Закону страхувальники - юридичні особи та дієздатні громадяни, що уклали із страховиками договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю, майну третіх осіб під час експлуатації наземного транспортного засобу.


Статею 21 Закону визначений порядок забезпечення обов'язковості страхування цивільно-правової відповідальності.

При використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов'язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред'являється посадовим особам органів, визначених у пункті 21.2 ст. 21 Закону, на їх вимогу.

Отже, наявність страхового полісу по ОСЦПВВНТЗ - це сфера інтересів того, хто фактично користується транспортним засобом, адже без цього не можна використовувати транспортний засіб за його призначенням.

Закон не вимагає, щоб страхувальником був тільки власник транспортного засобу. Отже, це може робити й орендатор.

Відповідно, цей момент потрібно узгоджувати в договорі оренди транспортного засобу.

Якщо між орендатором та орендодавцем не досягнуто згоди щодо того, хто має придбавати страховий поліс, ми вважаємо, що це має зробити той, хто фактично буде використовувати транспортний засіб, тобто орендатор. Тому що без цього він не зможе користуватися транспортним засобом без порушення Закону.

Адже стосовно транспортних засобів, які не беруть участі в дорожньому русі, укладення договору страхування є необов'язковим (п. 21.1 Закону), тож в орендодавця немає ні обов’язку, ні зацікавленості в тому, щоб придбавати страховий поліс, якщо він цього не бажає та не використовує транспортний засіб.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Авто»

  • Облік авто, отриманого за договором фінлізингу, після його арешту
    Підприємство використовує у власній діяльності автомобіль, отриманий за договором фінлізингу. Стався страховий випадок і автомобіль забрали під арешт на невизначений термін. Чи зупиняти робити щомісячні платежі? Чи продовжувати відображати їх в бухгалтерському обліку? Чи нараховувати амортизацію?
    21.08.202345
  • Оформлення передачі обладнання і заправка авто в рамках договору підряду
    Юрособа - замовник і ФОП на ЄП - підрядник уклали договір підряду, за яким підрядник виконуватиме роботи з монтажу, калібрування, діагностики, ремонту, технічного супроводу, повірки вагового обладнання, а також доставку вагового обладнання на об’єкти кінцевого замовника. Юрособа для виконання робіт за договором безоплатно надає ФОП обладнання, автомобіль. Чи треба на кожен об’єкт складати акт приймання-передачі? Чи може замовник заправляти паливом передане авто?
    16.08.2023136
  • Заправка працівником каністри пальним у вихідний день
    Працівник підприємства, водій, за паливною карткою підприємства заправляє власну каністру пальним у вихідний день. А в робочий день з каністри заправляє бак авто підприємства. Чи нараховувати зарплату за вихідний день? Чи має право водій отримувати пальне у власну тару? Чи потрібно отримати ліцензію на зберігання пального?
    25.05.20215801
  • Фінансовий лізинг (оренда) автомобіля: як відбувається?
    Як взяти автомобіль у фінансовий лізинг (оренду)?
    01.07.20191 072
  • Викрадення авто: як діяти підприємству?
    Які дії повинне здійснити підприємство при викраденні автомобіля?
    25.06.2019355