Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Підприємець має право перевиставляти вартість оренди без винагороди на власний розсуд

Підприємець-"єдинник" (ІІІ група) орендує нежитлове приміщення у комунального підприємства. Вартість оренди перевиставляється підприємцю-"єдиннику ІІ групи без винагороди. Чи має право підприємець здійснювати діяльність без утримання винагороди?

Згідно з ч. 1 ст. 42 ГКУпідприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик госпдіяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом (ст. 43 ГКУ).

При цьому зазначимо, що підприємцю ІІІ групи законодавством не заборонено надання послуг фізособам - підприємцям ІІ групи та отримання послуг від юросіб. Доходом платника єдиного податку ІІІ групи буде сума коштів, що надійде від підприємця ІІ групи (ч. 1 пп. 292.1 ПКУ). Тобто із суми, що отримує платник єдиного податку ІІІ групи йому необхідно буде сплатити єдиний податок у розмірі 5%. Тож фактично підприємець буде втрачати 5% від вартості перевиставленної оренди, для уникнення яких варто встановити хоча б п’ятивідсоткову націнку на суму перевиставлених послуг оренди.

Взагалі, підприємець має право перевиставляти вартість орендних послуг без винагороди на власний розсуд.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Оренда , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі