• Посилання скопійовано

Перейменування назви вулиці: наслідки для підприємця-"єдинника"

Чи потрібно вносити зміни до ЄДР та реєстру платників єдиного податку у разі перейменування вулиці за якою здійснюється підприємницька діяльність?

Зміни у ЄДР

Мін'юст у листі від 21.06.2016 р. №21413/677-0-2-16/8 зазначив, що зміна назв (перейменування) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, проведена відповідно до Закону №317, підлягає відображенню в ЄДР. 

Водночас цим Законом не визначено певного терміну для внесення змін щодо місцезнаходження юрособи, місця проживання фізособи у зв'язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів.

Тому суб'єкти господарювання можуть вносити зміни щодо назви вулиці у загальному порядку при внесенні змін до свого паспорту або до своїх установчих документів (засновників, власників), структури управління тощо, в залежності від того, хто буде змінювати дані: фізособа чи юрособа. 

Тож такі зміни потрібно внести не тільки до ЄДР, а й до Реєстру платників ЄП.

 

Зміни у реєстрі платників ЄП

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками ЄП першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками ЄП третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПКУ).

Отже, для внесення змін до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, податкової адреси та ін.) платник повинен подати відповідну заяву про зміни, у строки встановлені ПКУ. За бажанням такого платника контролюючий орган видає витяг з реєстру платників ЄП.

 

Форма №20-ОПП

У разі зміни місцезнаходження платник податків надає до контролюючого органу повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування або об’єкт, пов’язаний з оподаткуванням або через який провадиться діяльність, відносно якого відбулися зміни.

У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

При цьому податківці у своєму роз’ясненні у піідкатегорії 119.11 "ЗІР" вказали, що повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни подається протягом 10 робочих днів з дня виникнення змін у даних. При цьому у разі, якщо такі зміни підлягають державній реєстрації, то початком перебігу 10-денного строку є дата державної реєстрації змін.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»