• Посилання скопійовано

Доплата з єдиного податку здійснена — платимо штраф 3% від заниження і подаємо уточнюючий розрахунок

Підприємець подав декларацію з єдиного податку за 9 місяців, випадково заменшивши суму виручки і, відповідно, податку. Коли краще подати нову декларацію: у цьому кварталі (кінцевий термін подачі декларації збіг) чи уже за підсумками року? Доплата вже здійснена

Якщо платник єдиного податку третьої групи виявив помилку у раніше поданій податковій декларації (далі - ПД) і термін подання такої звітної вже пройшов, то помилкові дані декларації слід уточнити, керуючись правилам і порядком, встановленим в ст. 50 ПКУ. Факт заниження податкового забов'язання слід виправити наступним чином. 

Або шляхом надсилання уточнюючого розрахунку і сплати суми недоплати та штрафу у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку (підпункт «а» , п. 50.1 ПКУ). Або ж шляхом відображення суми недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшеної на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку (підпункт «б» , п. 50.1 ПКУ).

Отже, якщо сплата недоплати з податку вже здійснена рекомендуємо сплатити штраф у розмірі 3% від суми заниження та подати уточнюючу ПД згідно з підпунктом «а» п. 50.1 ПКУ як самостійний документ. 

Згідно з п. 296.7 ст. 296 ПКУ уточнююча ПД з єдиного податку подається в порядку, встановленому ПКУ. Таким чином, слід використовувати форму, діючу на момент декларування уточнень. Наразі для платників третьої групи діє форма, затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2011 р. №1688 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", в т.ч., за роз’ясненнями податківців, і для самостійного виправлення помилок.  

ФОП має можливість подати уточнюючий розрахунок і за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578, але порядок складання такого уточнюючого розрахунку інший, тому ми розглянемо їх окремо. 

Окремого бланка для уточнення даних ПД немає. Існує загальна форма ПД, в шапці якої (розділ I "Загальні відомості") ставиться відмітка навпроти поля про тип податкової декларації - "уточнююча", а також вказується період, який уточнюється. 

Якщо ви подаватимете уточнюючий розрахунок за формою, затвердженою Наказом №1688, то, згідно із позначкою «*», в цій формі слід буде заповнити розділ IV «ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ III ГРУПИ», в якому навести правильні показники за звітний період, коли знайдено помилки. А також розділ V «ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ», у якому зазначається правильна сума єдиного податку, і розділ VI «ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИПРАВЛЕННЯМ САМОСТІЙНО ВИЯВЛЕНИХ ПОМИЛОК», де зазначається сума недоплати, штрафу та пені. 

Якщо ви подаватимете уточнюючий розрахунок за формою, затвердженою Наказом №578, то, згідно із виноскою «6», в цій формі слід буде заповнити лише розділ VI «ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИПРАВЛЕННЯМ САМОСТІЙНО ВИЯВЛЕНИХ ПОМИЛОК», де зазначається сума недоплати, штрафу та пені. 

Зазначимо також, що згідно з підпунктом  129.1.1 ПКУ, пеня нараховується на суму податкового боргу. Статус податкового боргу з метою застосування ст. 129 ПКУ, сума грошового зобов’язання отримує після закінчення граничного строку його сплати. Для грошового зобов’язання за 9 місяців 2015 р. граничний строк сплати  це 19.11.2015 р. Оскільки доплату суми податку зроблено раніше, то пеня на суму заниження податкового зобов’язання нараховуватися не повинна. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»