Спеціальному режиму оподаткування ПДВ в ПКУ присвячено статтю 209. Так, згідно п.209.4 ПКУ, при вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство - виробник таких товарів (послуг) має право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів (послуг), вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.
Таким чином, спеціальний режим оподаткування ПДВ жодним чином не впливає на порядок здійснення підприємством експортних операцій, всі вони здійснюються у загальному порядку, без застосування будь яких обмежень. Також, згідно оновленої статті 198 ПКУ, у разі здійснення експортних операцій платник ПДВ не робить жодних перерахунків сум податкового кредиту.
Крім цього, у другому абзаці п. 15² підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ знаходимо норму, згідно якої, тимчасово до 31 грудня 2017 року включно, операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Тому, якщо ви експортуєте відповідне зерно, то можете скористатися цією пільгою.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись