Справді, п. 11 Переліку №1336, розробленого на виконання ст. 10 Закону про РРО, звільняє від РРО готівкові розрахунки за прибирання квартир. Такі розрахунки оформлюються з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій1. Причому Переліком №1336 для певних видів діяльності встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов'язковим. Але для діяльності, визначеної у п. 11 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.
--1--
Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок затверджено наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. №417.
Статтею 10 Закону про РРО встановлено, що у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених ст. 9 цього Закону, розрахункові книжки не застосовуються (перелік випадків, коли є звільнення від РРО та розрахункових книжок, зокрема п. 6 ст. 9 Закону). Якщо це платник ЄП першої групи, він справді не застосовує РРО та розрахункові книжки, адже підпадає під випадок ст. 9 Закону про РРО та п. 296.10 ПКУ. Виходить, що всі інші платники ЄП відповідають нормам ст. 10 і Переліку №1336.
Отже, доходимо висновку: при готівковій оплаті за прибирання квартир платнику ЄП другої або третьої групи дозволено проводити розрахункові операції з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а РРО не потрібен.
Зауважимо, у разі встановлення протягом календарного року під час перевірки факту проведення розрахункових операцій із використанням розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, проведення операції без використання розрахункової книжки пунктом 1 ст. 17 Закону про РРО встановлено санкції за правопорушення, вчинене вперше, — 1 гривня, вчинене вдруге — 100% вартості проданих з порушеннями, товарів (послуг), за кожне наступне вчинене порушення — у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг). А також 20 н. м. д. г. (340 грн) за використання не зареєстрованої належним чином розрахункової книжки або за її невикористання взагалі.