Факт виконання послуги підтверджується первинним документом. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1006 ЦКУ, повірений зобов'язаний надати звіт про виконання доручення та підтвердні документи, якщо цього вимагатимуть умови договору та характер доручення.
Дохід платника ЄП — повіреного визначається на підставі даних обліку, який ведеться за нормами ст. 296 ПКУ. Якщо повірений — платник ЄП другої групи (нагадаємо, що платник ЄП, перебуваючи у цій групі, може надавати послуги лише платникам ЄП або фізособам) або третьої та п'ятої групи, не є платником ПДВ, отримана сума винагороди відображається у книзі обліку доходів відповідно до Порядку №1637-1. У графах 2 — 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за фіксованою ставкою для платника ЄП другої групи або за ставкою 5 чи 7% для платника ЄП третьої та п'ятої групи. Платники ЄП третьої (за ставкою 3%) та п'ятої (за ставкою 5%) групи, які є платниками ПДВ, отриману суму винагороди відображають у книзі обліку доходів і витрат згідно з Порядком №1637-2: у графах 2 — 7 розділу I книги відображається сума винагороди без ПДВ. Відповідно у графах 2 та 3 розділу II книги відображаються понесені витрати, пов'язані з виконанням договору доручення. Дані з книг використовуються для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити