Путівки від ФСС з ТВП надаються тільки застрахованим у цьому фонді особам. При цьому слід врахувати, що не усі особи, які сплачують ЄСВ, є застрахованими у ФСС з ТВП. А визначається це Законом про ЕСВ (Закон України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI) і тим, як розподіляється сплачена сума ЄСВ між фондами державного соціального страхування. Якщо сума ЄСВ, сплачена фізособою, потрапляє до ФСС з ТВП, то, за умов виконання усіх вимог, встановлених Законом №2240 (Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 №2240-III), така фізособа має право на виплати і гарантії від цього фонду.
Так, наймані працівники є застрахованими у ФСС з ТВП особами – це передбачено зазначеними вище законами. Вони мають право, зокрема, на отримання фінансування від фонду на оплату путівок, в тому числі до дитячих таборів (про порядок отримання такого фінансування путівок ми писали, зокрема, в ДК №24/2013). Тож, якщо підприємець одночасно перебуває у трудових відносинах з якимось працедавцем, він має право на отримання путівок від ФСС з ТВП.
Якщо ж підприємець не перебуває у трудових відносинах із якимось роботодавцем, а займається лише підприємницькою діяльністю, слід враховувати, що, згідно частини 11 статті 8 Закону про ЄСВ, він сплачує ЄСВ за ставкою 34,7%, яка передбачає, що такий підприємець застрахований тільки в ПФУ і Фонді безробіття. Якщо ж підприємець бажає додатково застрахуватися в ФСС з ТВП, то він сплачує ЄСВ за ставкою 36,6%. Але це ще не все – для того, щоб застрахуватися в ФСС з ТВП, підприємець має укласти договір про добровільне страхування у порядку, встановленому ст. 10 Закону про ЄСВ.
Також слід врахувати, що, згідно із частиною 3 статті 4 Закону №2240, фізичні особи - підприємці, що сплачують єдиний податок, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом за умови сплати страхових внесків (встановленого розміру єдиного податку) не менше повних шести календарних місяців протягом останніх дванадцяти календарних місяців перед настанням страхового випадку. Тобто, самого факту укладання договору про добровільне страхування та сплати ЄСВ за ставкою 36,6% недостатньо для отримання соціальних послуг та гарантій від ФСС з ТВП – право на них виникає лише після сплати єдиного податку за такою ставкою не менш ніж за 6 повних календарних місяців.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити