Безоплатна реєстрація Книги (1) - це одна з адміністративних послуг, що безоплатно надаються органами ДПС.
Строк розгляду поданих Заявником або уповноваженою особою документів для надання адміністративної послуги або відмови в її наданні становить два робочих дні від дати подання таких документів (п. 5.2 Наказу ДПСУ від 30.11.2011р. №187).
На практиці для реєстрації Книги подається заява в довільній формі щодо реєстрації та прошнурований з пронумерованими сторінками та заповненою титульною сторінкою примірник Книги (наразі на відміну від реєстрації книг для підприємців на загальній системі оподаткування, реєстрація в електронному вигляді книги для платників ЄП не передбачена). Нумерація сторінок повинна розпочинатись з першої сторінки, на якій будуть здійснюватись записи по господарських операціях платника ЄП. На титульній сторінці Книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) територіальним органом Міндоходів зазначається дата чинності зареєстрованої книги. На останній сторінці вказується кількість сторінок, що є в Книзі. Запис про це завіряється підписом підприємця та печаткою органу доходів і зборів, де зареєстрований платник ЄП. Тому фактично прослідкувати, з якої дати книга є чинною доволі просто.
----------------(1)----------------
Платники ЄП третьої групи, які не є платниками ПДВ, та платники ЄП третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть різні книги: книгу обліку доходів або книгу обліку доходів і витрат, затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2011 №1637
--------------------------------------
А тепер проаналізуємо безпосереднє відображення суми доходу за відповідною датою отримання.
Чи застосовуютьбся штрафні санкції за невчасне відображення отриманої суми?
Так, дійсно, відповідно до п. 292.6 ПКУ, в загальному датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі. Відповідно за такою датою відображається отриманий дохід у Книзі. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. Але згодом, як сказано у п. 4 Порядках №1637(2) у Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Звітним періодом для платника ЄП третьої групи є податковий квартал. Тому для підприємця важливо в рамках кварталу відобразити отриману суму доходу у Книзі та згодом у звітності. Адже дані Книги використовуються платником ЄП для заповнення податкової декларації платника єдиного податку. Тому факту заниження чи невідображення доходу за умовами запитання не має. Хоча теоретично за порушення порядку ведення податкового обліку, КпАП ст. 163 -1 передбачено штраф у розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85,00 до 170,00 грн) (3) .
Щоправда зауважимо, якщо таке порушення мало місце на межі кварталів, і сума доходу отримана в останній день податкового періоду помилково була б вкючена до наступного звітного періоду, так дійсно факт порушення є. Адже в попередньому періоді є факт заниження суми доходу, відповідно не вірно визначено суму податкових зобов'язань ЄП, який підлягав би сплаті за такий період.
----------------(2)-------------
Враховуючи, що п. 296.1 ПКУ передбачено ведення різних книг, що залежить від реєстрації платником ПДВ, відповідно затверджено різні порядки ведення Книг.
---------------(3)---------------
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП підвідомчі суду (судді), (розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 163-1) стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення
---------------------------------
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити