Єдиний податок
Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ, до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Пунктом 291.5 ПКУ визначені види діяльності та умови, при яких суб’єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп.
Обмежень щодо продажу вживаних телефонів немає. Тож ФОП – платник ЄП ІІ групи сплачує податки та звітує в загальному порядку.
Порядок визначення доходів див. тут та тут.
РРО
Смартфони та мобільні телефони є у Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому Постановою КМУ від 16.03.2017 р. №231.
Винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.
При роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням РРО.
Це правило стосується і продажу іншої технічно складної побутової техніки, що вже була у використанні (ІПК від 16.05.2017 №205/Б/99-99-14-05-01-14).
При цьому назва товару в фіскальному чеку РРО/ПРРО повинна зазначатися так, щоб виконувались одночасно дві умови: назва має відображати споживчі ознаки товару та однозначно ідентифікувати товар чи послугу в документообігу суб’єкта господарювання (ЗІР, 109.02: «Яким чином у фіскальному чеку РРО та/або ПРРО повинна зазначатися назва товару при продажу вживаних технічно складних побутових товарів?»).
Товарний облік
Якщо ФОП продаватиме технічно складні товари, то повинен вести товарний облік.
При цьому, не важливо закінчився гарантійний строк експлуатації таких товарів, чи ні (ЗІР (109.02): «Чи зобов’язані ФОП, у тому числі платники ЄП другої – четвертої груп, вести облік товарних запасів при продажу вживаних технічно складних побутових товарів, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації?»).
Документи, які підтверджують облік та походження товарів – це Форма ведення обліку товарних запасів та первинні документи (пп. 2 розділу I Порядку №496).
***
Про те, як заповнити Форму ведення обліку товарних запасів див. наші аналітичні матеріали:
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись