• Посилання скопійовано

Мігруємо з загальної системи на ЄП і назад

ФОП в 2024 році знаходився на єдиному податку. З 1 січня 2025 року добровільно переходить на загальну систему. Чи зможе ФОП протягом 2025 року перейти знову на єдиний податок з 1 квітня, з 1 липня, з 1 жовтня?

ФОП самостійно може відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови. Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) (див. пп. 298.2.1, пп. 298.2.2 ПКУ).

При цьому ФОП потрібно врахувати, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ), то ФОП при переході з ЄП на сплату інших податків та зборів треба зареєструватися платником ПДВ.

Реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів (див. пп. 183.4 ПКУ).

Рекомендації щодо заповнення заяви у разі переходу з ЄП див. у нашій консультацію тут.

Тобто якщо перехід на сплату інших податків та зборів з 01.01.2025 р., то заяву за формою №1-ПДВ потрібно подати до 10.01.2025 р.

Щодо повернення на спрощену систему оподаткування, то ПКУ містить такі обмеження:

1. Суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Заяву потрібно подати не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (див. пп. 298.1.4 ПКУ);

2. У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп за рішенням контролюючого органу суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення (див. пп. 299.11 ПКУ).

Так як ФОП добровільно переходить на сплату інших податків та зборів та в 2025 році це буде перший перехід на спрощену систему оподаткування, то за умови відповідності критеріям обраної групи, на нашу думку, ФОП може стати платником ЄП в 2025 році. ПКУ щодо цього не має обмежень.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Мігруємо з загальної системи на ЄП і назад
    ФОП в 2024 році знаходився на єдиному податку. З 1 січня 2025 року добровільно переходить на загальну систему. Чи зможе ФОП протягом 2025 року перейти знову на єдиний податок з 1 квітня, з 1 липня, з 1 жовтня?
    17.12.2024289
  • Що робити, якщо продали алкоголь не від того ФОПа?
    Два підприємці реалізують продукцію в закладі громадського харчування. Один ФОП на загальній системі оподаткування, має ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем, другий ФОП – платник єдиного податку ІІ групи. У липні 2024 р. впроваджено нову систему обліку з об’єднанням баз в одному програмному продукті. Помилково через РРО/ПРРО ФОП ІІ групи відпустили пляшку алкоголю (Aperol). Чи можливо виправити дану ситуацію? Які наслідки такого продажу?
    06.12.202486
  • Чи включається до доходу ФОПа відшкодована орендарем сума комунальних платежів?
    Юрособа – платник ЄП орендує приміщення у ФОП – платника ЄП ІІ групи. Чи включається до доходу ФОПа відшкодування комунальних платежів та як відобразити такий дохід в додатку 4ДФ?
    15.11.20241 5507
  • Як виправити помилку в декларації "єдинника" ІІІ групи?
    ФОП в декларації ЄП ІІІ групи (5%) за перший квартал помилково зазначив суму доходу 36 000 грн, а потрібно було 13 000 грн, внаслідок чого ЄП відображено і сплачено в розмірі 1 800 грн замість 650 грн. За півріччя декларація не подавалася. Як виправити ці помилки?
    14.11.2024916
  • Як скласти уточнюючу декларацію "єдинника" IV групи в разі набуття протягом року нових ділянок?
    Підприємство є платником ЄП групи IV і подало декларацію ЄП групи IV на початку 2024 року. Але протягом року набувало право оренди нових ділянок. Як правильно за такими ділянками розрахувати річну суму ЄП? Як заповнити уточнюючу декларацію? Як сплачувати ЄП?
    12.11.202426