• Посилання скопійовано

Заява на перехід з ЄП на загальну систему

ФОП на III групi ЄП перевищили ліміт за рік. Заява про застосування спрощеної системи оподаткування та заява про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, чому один і той самий бланк, а назва - різна? Яку заяву подавати? Де подивитись зразок заповнення?

При порушенні правил роботи на спрощеній системі, які зобов'язують відмовитися від єдиного податку, зокрема, за перевищення річного ліміту доходу для своєї групи потрібно відмовитися спрощеної системи оподаткування та перейти працювати на загальну систему оподаткування.

Для переходу потрібно до 20-го числа місяця, що йде за кварталом, у якому було порушення, треба подати заяву про відмову від ЄП (пп. 293.8 ПКУ). Так, якщо порушення було в IV кварталі, заяву про перехід вам слід подати до 20 січня.

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування та Заява про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування – це одна і та сама заява, просто заповнюється по-різному.

Тож, у разі порушення умов перебування на ЄП потрібно заповнити Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування так:

  • поставити «х» у  клітинці «відмова»; 
  • рядки 1-4 та 6-8 заповнюються  в загальному порядку;
  • у рядку 5.5 вказати дату, з якої починаєте працювати на ЗС. Також потрібно зазначити причини відмови від спрощеної системи оподаткування поставивши, в даній ситуації,  поставити «х» у  клітинці «перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктами 1 - 3 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Кодексу (для платників першої - третьої груп)»;
  • у рядку 9 наявність податкового боргу, крім безнадійного податкового боргу, що виник унаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) потрібно поставити «х» у  клітинці «відсутній», якщо боргу немає.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Послуги з оренди: надавати від ФОПа чи фізособи?
    Фізособа має у своїй власності та хоче здавати в оренду лінії (верстати) по прокату металу. Ця фізособа також зареєстрована як ФОП – платник ЄП II групи. Чи може просто фізособа здавати в оренду ці лінії? Чи це можливо робити тільки від ФОП ?
    Сьогодні 14:3021
  • Чи буде дохід у ФОПа - "єдинника" при передачі майна за договором позички?
    ФОП на ІІІ групі ЄП здає в оренду частину нежитлового приміщення ФОПу на ІІ групі для ведення господарської діяльності, але на безоплатній основі. Чи правомірний такий договір і чи не буде негативних податкових наслідків для орендодавця?
    26.06.202558
  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    23.06.202569
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    23.06.202527
  • ФОП-«єдинник» переходить на загальну систему оподаткування: коли реєструватися платником ПДВ?
    ФОП – платник єдиного податку (ЄП) II групи перевищив річний ліміт доходу та переходить на загальну систему оподаткування з наступного кварталу. В який строк необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ: одночасно із заявою про відмову від ЄП чи з першого числа кварталу, в якому відбудеться перехід?
    19.06.202526