Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Помилка в зазначенні видів діяльності «єдинника» в декларації: як виправити?

При заповненні декларації платника ЄП було вказано всі види діяльності ФОП, а не тільки ті, за якими був отриманий дохід. Яка відповідальність за дану помилку? Який зазначається КВЕД при отриманні доходу за попередні періоди при відсутності діяльності?

Помилка в коді/ах КВЕД

Як роз’яснювали податківці у підкатегорії 107.08, "ЗІР", у полі 9 "Види підприємницької діяльності у звітному періоді" декларації фізособи - платника ЄП зазначається код та назва виду економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД) лише тих видів підприємницької діяльності, які фактично здійснювалися у звітному періоді платником єдиного податку.

Однак, ані ПКУ, ані іншими законодавчими актами відповідальності за помилки у цьому полі не передбачено, оскільки така помилка не призводить до заниження податкового зобов’язання. Крім того, така помилка не призведе і до втрати статусу платника ЄП, оскільки це передбачено лише у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, а не у декларації.

Формально несумові помилки (помилки в реквізитах, перелічених у пп. 48.3 і 48.4 ПКУ), як і сумові, повинні бути виправлені за допомогою подання декларації з типом:

  • «звітна нова» — якщо виправляємося до закінчення граничного строку подання декларації;
  • «уточнююча» або «звітна» — якщо виправляємося після закінчення такого граничного строку. При цьому, подаючи уточнюючу декларацію, не забувайте, що необхідно укластися в 1095 днів.

При цьому розділи, що стосуються виправлення сумових помилок (розд. VI декларації ФОП), не заповнюєте.

 

Відсутність доходів

Iноді платник єдиного податку протягом місяця або кварталу не отримував доходів. Платник єдиного податку третьої групи, який протягом звітного періоду — кварталу не мав доходів, але у попередніх кварталах року отримав та задекларував дохід, за поточний звітний період подає декларацію, тому що звітність формується наростаючим підсумком. Тож потрібно задекларувати отриманий ним раніше дохід (без сплати єдиного податку). У цьому разі заповнюється рядок 13 (значення рядка 12 декларації попереднього звітного періоду), а у рядку 14 буде прочерк.

А от платникам першої і другої групи, які звітуються за наслідками року, не слід забувати про сплату авансом (не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця) єдиного податку, навіть, якщо доходу у відповідному місяці немає. Декларація подаватиметься за наслідками року, де слід відобразити у відповідних рядках (1 або 3 залежно від групи) річний дохід звітного періоду загальною сумою. 

Висновки:

1. Помилки в полі 9 декларації платника ЄП є несумовими і відповідальності за них законодавством не передбачено, адже вони не впливають на суму податкового зобов’язання. 

2. У декларації з ЄП за ті періоди, коли діяльність не велася, але отримані доходи в грошовій формі, слід зазначати ті види діяльності за КВЕД, за які отримано кошти.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Воєнний стан

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +