• Посилання скопійовано

Чи потрібно ФОПу дисконтувати заборгованість за кредитом?

ФОП, платник ЄП ІІІ групи та неплатник ПДВ, отримав кредит за програмою «5-7-9%». Чи потрібно дисконтувати такі зобов’язання підприємцю?

Обов’язок дисконтування заборгованості, тобто приведення вартості майбутніх боргів до значення на теперішній момент передбачено П(С)БО 28. При цьому, п. 2 П(С)БО 28 (як і всіх інших П(С)БО) передбачено, що норми Положення застосовуються підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами незалежно від форм власності (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності). Тобто вимоги НП(С)БО поширюються лише на юридичних осіб. Фізособами - підприємцями вони не застосовуються.

Крім того, п. 1 П(С)БО 28 встановлено, що цим П(С)БО визначено методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зменшення корисності активів та її розкриття у фінансовій звітності. А фізичні особи-підприємці бухгалтерський облік не ведуть і відповідно фінансову звітність не складають.

Отже, фізособі - підприємцю, незалежно від його системи оподаткування дисконтувати заборгованість (як дебіторську, так і кредиторську незалежно від строку повернення) не потрібно. Обов’язок дисконтувати заборгованість поширюється виключно на юридичних осіб.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Розрахунки ФОПа корпоративною карткою та їх підтвердження
    ФОП на ІІІ групі ЄП оплачує товари в інтернет-магазині корпоративною карткою, прив'язаною до підприємницького рахунку. Чи прирівнюється така операція до розрахунку безпосередньо з рахунку IBAN? Які первинні документи (накладна, чек тощо) потрібні для підтвердження таких витрат?
    18.07.2025134
  • Послуги від ФОПа І групи для ФОПа на ІІ групі: заборона та наслідки
    Чи може фізична особа-підприємець на І групі єдиного податку надати послуги з ремонту обладнання ФОПу на ІІ групі єдиного податку? Які потенційні наслідки такої операції для ФОП – отримувача послуг?
    17.07.20258534
  • Чи звільняються ФОП - "єдиннику" призвані на військову службу від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з ЄП?
    Звільняються ФОП (платники ЄП), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу, на весь період їхньої військової служби (з 1 числа місяця, в якому особу призвано на військову службу, але не раніше 24.02.2022 р., до останнього дня місяця, в якому особу демобілізовано
    16.07.202525
  • Звіт №20-ОПП: взяття на облік за неосновним місцем
    ФОП на ІІ групі ЄП, зареєстрований за основним місцем обліку в м. Біла Церква, відкрив торговельну точку в м. Києві. Чи потрібно при поданні повідомлення за формою №20-ОПП про цей об'єкт оподаткування ставити позначку в графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку»? Чи є ця дія обов’язковою?
    15.07.202542
  • Виправлення помилки в уточнюючій декларації з ЄП
    ФОП подав уточнюючу декларацію з ЄП за ІІІ кв. 2024 р., але в розділі VI допустив помилку. У рядок 15 переніс на 1000 грн більше, ніж вказано у звітній декларації. Мав перенести 15 000 грн, а написав 16 000 грн, відповідно рядок 18 мав бути 5 000, а нарахували 6 000. Як виправити подану уточнюючу? Чи донараховувати штраф 3% в рядку 19?
    11.07.2025163