Обов’язок дисконтування заборгованості, тобто приведення вартості майбутніх боргів до значення на теперішній момент передбачено П(С)БО 28. При цьому, п. 2 П(С)БО 28 (як і всіх інших П(С)БО) передбачено, що норми Положення застосовуються підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами незалежно від форм власності (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності). Тобто вимоги НП(С)БО поширюються лише на юридичних осіб. Фізособами - підприємцями вони не застосовуються.
Крім того, п. 1 П(С)БО 28 встановлено, що цим П(С)БО визначено методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зменшення корисності активів та її розкриття у фінансовій звітності. А фізичні особи-підприємці бухгалтерський облік не ведуть і відповідно фінансову звітність не складають.
Отже, фізособі - підприємцю, незалежно від його системи оподаткування дисконтувати заборгованість (як дебіторську, так і кредиторську незалежно від строку повернення) не потрібно. Обов’язок дисконтувати заборгованість поширюється виключно на юридичних осіб.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити