Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Чи потрібно ФОПу дисконтувати заборгованість за кредитом?

ФОП, платник ЄП ІІІ групи та неплатник ПДВ, отримав кредит за програмою «5-7-9%». Чи потрібно дисконтувати такі зобов’язання підприємцю?

Обов’язок дисконтування заборгованості, тобто приведення вартості майбутніх боргів до значення на теперішній момент передбачено П(С)БО 28. При цьому, п. 2 П(С)БО 28 (як і всіх інших П(С)БО) передбачено, що норми Положення застосовуються підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами незалежно від форм власності (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності). Тобто вимоги НП(С)БО поширюються лише на юридичних осіб. Фізособами - підприємцями вони не застосовуються.

Крім того, п. 1 П(С)БО 28 встановлено, що цим П(С)БО визначено методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зменшення корисності активів та її розкриття у фінансовій звітності. А фізичні особи-підприємці бухгалтерський облік не ведуть і відповідно фінансову звітність не складають.

Отже, фізособі - підприємцю, незалежно від його системи оподаткування дисконтувати заборгованість (як дебіторську, так і кредиторську незалежно від строку повернення) не потрібно. Обов’язок дисконтувати заборгованість поширюється виключно на юридичних осіб.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Заборгованість , Підприємці , Кредити

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі