Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Послуги неприбутковій організації: чи може «єдинник» ІІ групи їх надавати?

Чи може ФОП — «єдинник» ІІ групи надавати послуги неприбутковій організації?

Нагадаємо, що II група платників єдиного податку — це фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Отже, щодо продажу товарів в таких «єдинників» обмежень для контрагентів немає — купувати може будь-хто. А ось для послуг є. І порушення цього правила тягне за собою для продавця перехід на загальну систему оподаткування (це якщо не враховувати те, що сам дохід від таких операцій буде оподатковуватися за ставкою ЄП 15%).

На підставі визначення II групи податківці дійшли до невтішного висновку: враховуючи те, що громадські організації, які є неприбутковими, не є платниками єдиного податку, фізичні особи — платники єдиного податку другої групи не мають право надавати послуги таким організаціям.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Неприбуткові установи , Послуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі