У договорі про користування торговою маркою має бути визначено розмір та періодичність плати за таке користування (роялті). При цьому оформлювати акт про користування торговою маркою (наприклад, щомісячно) не обов’язково. Нарахування платежів може здійснюватися і на підставі такого договору.
У бухобліку плата за користування торговою маркою відображається у складі витрат. Оскільки роялті нараховуватиметься/сплачуватиметься періодично (як правило, це здійснюється щомісячно), то маємо чітко визначену суму витрат. Якщо це роялті за використання торгової марки на товари, роботи чи послуги, то це будуть витрати на збут (Дт 93 Кт 685).
Податковий облік сплачених (нарахованих) сум роялті залежить від системи оподаткування, на якій перебуває підприємство – користувач торгової марки, і того, кому вони виплачуватимуться, резиденту чи нерезиденту, фізичній або юрособі. Якщо ТОВ – користувач торгової марки є платником єдиного податку, то облік витрат у податковому обліку він не веде.
Отже, окремий податковий облік витрат в сумі роялті вести буде не потрібно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити