Пунктом 291.6 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку І-ІІІ груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
При цьому, бартерна (товарообмінна) операція – це госпоперація, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.
Окрім цього, ДФС зазначала, що платники єдиного податку не можуть здійснювати бартерні операції (взаємозалік заборгованостей).
У даній ситуації фактично організація надає послуги платнику ЄП за договором комісії (тобто, приймає кошти, отримує товар та здійснює його доставку і продаж за відповідну винагороду).
Проте зважаючи на норму пп. 291.6 ПКУ та позицію податківців, вважаємо, що договором повинно бути передбачено, що комісіонер (організація) перераховує платнику ЄП повну вартість товару (послуги) з наступним отриманням від нього суми винагороди. В іншому випадку податківцями це буде розцінено як взаємозалік заборгованостей, а отже, не грошову форму розрахунків.
Щодо комісії банку, що утримується за здійснення операції, то тут відбувається зовсім інша ситуація. У даному випадку банк здійснює функцію еквайринг. При цьому до доходу платника ЄП повинна потрапити повна сума доходу (без вирахування банківської комісії). Про таку позицію податківців ми детально писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись