Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Виплата доходу одного підприємця іншому: що з оподаткуванням?

ФОП (платник ЄП ІІІ групи та ПДВ) укладає договір про надання послуг з підприємцем - платником ЄП ІІІ групи, неплатником ПДВ. Як правильно оформлюється така операція та які податки необхідно сплачувати?

Згідно з пп. 177.8 ПКУ під час нарахування (виплати) фізособі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання (в даному випадку інший підприємець), які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізособою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, який підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

Таким чином, у разі, якщо підприємець виплачує дохід іншому підприємцю, він не утримує з нього податків – цей обов’язок залишається за підприємцем - отримувачем доходу згідно з обраною ним системою оподаткування (в даному випадку він сплачує ЄП за ставкою 5%).

Зверніть увагу, що це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 ПКУ.

Тому варто обов’язково подбати про документальне оформлення таких взаємовідносин між суб’єктами господарювання, зокрема, про наявність договору на надання відповідних послуг, а також акту виконаних робіт за такими послугами.

Проте у разі виплати доходу одним підприємцем іншому, податківці наполягають, що така виплачена сума повинна бути відображена надавачем доходу у розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «157» (ІПК від 10.01.2018 р. №100/6/99-99-13-01-01-15/ІПК).

Також зазначимо, що ФОП, який буде надавати такі транспортні послуги, обов’язково повинен додати відповідний КВЕД, зокрема, і до свідоцтва платника єдиного податку шляхом подання заяви.

Щодо ЄСВ, то підприємець, який виплачує дохід іншому підприємцю, не є його страхувальником, оскільки такий підприємець - отримувач доходу сплачує ЄСВ як платник податку за пп. 4 п. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ.

 

ПДВ

Щодо ПДВ, то оскільки надавач послуг (отримувач доходу) не є платником ПДВ, то відповідно він надає послуги без ПДВ, а отже, у їх отримувача права на ПК не виникає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , ПДВ , Підприємці , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі