Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Чи може підприємець надавати приміщення в оренду як фізособа?

Фізособа, яка є підприємцем ІІ групи ЄП, надає приміщення юрособі, у якій вона є директором, як фізособа (з утримання 18% ПДФО та 1,5 ВЗ). Чи порушуються умови перебування на спрощеній системі?

У першу чергу звертаємо увагу, що ФОП і фізособа є однією людиною. Власне майно в такій ситуації може надаватися в оренду як від імені фізособи, так і в рамках госпдіяльності підприємця. Але необхідно зважати на види діяльності, які зазначено у такого підприємця. Зокрема, зважаючи на роз’яснення податківців щодо аналогічного питання надання в оренду нерухомого майна, можна зробити такий висновок:

  • якщо підприємець має КВЕД, зокрема, «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», то надання приміщення здійснюється саме від імені підприємця, а не фізособи (а послуги ФОП ІІ групи може надавати лише іншим платникам єдиного податку або населенню);
  • у разі, якщо діяльність підприємця не пов’язана з наданням в оренду нерухомості, то така особа може надавати приміщення в оренду як фізособа, з відповідним оподаткуванням. У такому випадку наслідків для ФОП - платника єдиного податку немає.

Тож законодавчо не заборонено надавати майно в оренду від імені фізособи – не підприємця, але за умови, що в видах діяльності такого підприємця не зазначено надання в оренду нерухомості. 

Щодо оподаткування та відображення в обліку оренди майна у директора ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Оренда , Підприємці , Нерухомість

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі