Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Чи може «єдинник» надавати послуги із забою худоби?

ФОП (платник ІІІ групи ЄП) здає виробниче приміщення бійні іншому підприємцю. Чи може такий підприємець надавати послуги із забиття худоби фізичним та юридичним особам? Які документи необхідно при цьому мати?

Відповідно до пп. «3» п. 291.4 ПКУ на ІІІ групі спрощеної системи оподаткування можуть перебувати фізособи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

При цьому обмежень щодо можливості надання послуг як «єдинникам», так і суб’єктам господарювання на іншій системі оподаткування, не має.

При цьому, варто зазначити, що у пп. 291.5.1 ПКУ наведено перелік видів діяльності, які заборонено здійснювати платникам єдиного податку.

Водночас, податківці зазначали, що відповідно до Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2005», КВЕД 15.11.0 – «Виробництво м’яса» включає, зокрема:

  • забій худоби;
  • виробництво свіжого, охолодженого, замороженого м'яса в тушах;
  • виробництво свіжого, охолодженого, замороженого м'яса у відрубах;
  • одержування харчових субпродуктів.

Оскільки даний вид діяльності не міститься у забороненому переліку, який наведено у пп. 291.5.1 ПКУ, то підприємець - платник ЄП ІІІ групи може надавати послуги із забою худоби як фізичним, так і юридичним особам не залежно від їх системи оподаткування.

Також варто зазначити, що свою діяльність підприємець зобов’язаний здійснювати у відповідності до затверджених Ветеринарно-санітарних правил для боєнь, забійно-санітарних пунктів господарств та подвірного забою тварин.

Окрім цього, такому платнику податків необхідно внести зміни до свідоцтва платника ЄП у частині здійснюваних видів діяльності. Такі зміни вносяться за заявою суб’єкта господарювання, яка подається до Реєстру платників єдиного податку.

«Єдинники» зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання декларації платника єдиного податку – фізиособи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності за іншими податками і зборами – у разі їх сплати. Детальніше про первинні документи для «єдинника» можна прочитати тут та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі