Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Продаж товару юрособам: чи має на це право «єдинник» ІІ групи?

Чи має право ФОП, платник ІІ групи ЄП, продавати товар юрособам, які є платниками податку на прибуток, якщо ФОП здійснює діяльність з роздрібної торгівлі, діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, а також ремонт та технічне обслуговування електричного устаткування?

Запитання:

Чи має право ФОП, платник єдиного податку ІІ групи, продавати товар юрособам (ТОВ, ПП тощо), які є платниками податку на прибуток на загальних підставах, якщо ФОП здійснює діяльність за такими кодами КВЕД: 

  • 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет (основний);
  • 33.14 Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування; 
  • 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах;
  • 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту;
  • 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами? 

 

Відповідь:

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ платниками єдиного податку ІІ групи можуть бути ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, визначено п. 291.5 ПКУ.

Пунктами 292.13 та 292.14 ПКУ встановлено, що дохід для цілей оподаткування єдиним податком визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).

ДФС в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку ІІ групи стосується тільки послуг, які надаються неплатникам єдиного податку.

Разом з тим, ФОП - платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Торгівля , Ремонт

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі