Відносно включення суми гранту (якщо ми правильно зрозуміли – власне грант в цьому випадку є безповоротною цільовою допомогою на навчання підприємця у бізнес-школі) до складу доходів підприємця на 2-й групі спрощеної системи оподаткування, слід зазначити, що відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку фізичної особи є дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ст. 292 ПКУ.
Виключеннями з переліку доходів суб’єкта підприємницької діяльності платника єдиного податку є надходження, що перелічені у пунктах 292.10, 292.11 ст. 292 ПКУ. Зокрема, пп. 4 п. 292.11 ст. 292 ПКУ передбачає, що не включаються до складу доходів суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.
Проте у вищезазначеному випадку грантодавцем виступає банківська установа, тому дія цього пункту не поширюватиметься на отримання цих коштів. У зв’язку із цим, на нашу думку, кошти, що надійшли у вигляді гранту на рахунок підприємця, необхідно відобразити у складі його доходів.
Відносно того, чи порушує підприємець, що є платником єдиного податку на 2-й групі, умови перебування на спрощеній системі оподаткування при отриманні коштів у вигляді гранту, зазначимо наступне.
На нашу думку, отримання цільової допомоги (гранту) не є жодним видом підприємницької діяльності. Тому обмеження щодо видів діяльності підприємця - «єдиноподатника» (п. 291.5 ст. 291 ПКУ) чи кола його контрагентів (замовників) (пп. 2 п. 291. 4 ст. 291 ПКУ) не поширюється на вказану операцію і не є порушенням правил перебування на спрощеній системі оподаткування. Підприємець, що обрав спрощену систему оподаткування, може перебувати на ній і далі.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись