Згідно з визначеннями, наведеними у Розділі І Закону №3689, власником торгової марки може бути фізична або юридична особа. Тобто ФОП не може бути власником торгової марки. У даному випадку виходить, що право власності належить саме фізичній особі.
Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону №3689 власник свідоцтва на ТМ має право дати будь-якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання ТМ на підставі ліцензійного договору.
Водночас, згідно із листом Держдепартаменту інтелектуальної власності Міносвіти від 07.05.2010 р. №16-15/2568 роялті належить до ліцензійних платежів і визначається як періодичний платіж за надання прав на використання об'єкта права інтелектуальної власності, що є предметом ліцензійного договору.
Доходом платника єдиного податку для фізособи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її госпдіяльності. Тому, платник єдиного податку не відносить до складу доходу суму роялті та не оподатковує такий дохід єдиним податком. Тобто торгова марка надається в оренду не як фізособою-підприємцем, а як звичайно фізособою.
Відповідно дохід у вигляді роялті за користування торговою маркою буде оподатковуватися ПДФО орендарями, оскільки вони є податковими агентами.
Сам дохід у вигляді роялті оподатковується ПДФО за ставкою у розмірі 18% (пп. 170.3.1, пп. 167.5.1 ПКУ) та військовим збором за ставкою 1,5%.
Таким чином, не зважаючи на те, що умовами перебування на спрощеній системі не заборонено здійснення операцій з надання в оренду торгової марки, однак, фізособа не може здійснювати таке надання оскільки право власності на таку ТМ належить безпосередньо фізособі, а дохід отриманий за оренду ТМ (роялті) не включається до доходу платника єдиного податку фізособи-підприємця, а оподатковується як дохід отриманий фізособою.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити