Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Мобілізація «єдинника»: чи звільняється особа від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з ЄП?

Фізособу — підприємця — платника єдиного податку мобілізовано на військову службу на особливий період. Чи звільняється у такому разі зазначена особа від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку?

«Вісник. Офіційно про податки» нагадує, що згідно з п. 25 підрозділу 10 розділу XX ПКУ фізсоби — підприємці — платники ЄП, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ЄП відповідно до глави 1 розділу XIV ПКУ.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, що подаються до конт­ролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Звітність , Мобілізація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі