• Посилання скопійовано

Підприємець - «єдинник» надає нерухоме майно в оренду: що з оподаткуванням?

Фізособа - підприємець (платник ІІІ групи ЄП, не платник ПДВ) планує надавати нерухомість в оренду юрособі. Чи є при цьому обмеження? Які податки потрібно сплачувати?

Обмеження для «єдинників»

У першу чергу необхідно зважати на обмеження, які встановленні для платників єдиного податку, зокрема, відповідно до пп. 291.5.3 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку фізособи - підприємці, які надають в оренду:

  • житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м;
  • нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м.

При цьому, зверніть увагу, що надавати частину приміщення в оренду як платник єдиного податку і як звичайна фізособа також не вийде. Про це читайте тут>>

Тобто для платників єдиного податку обмежено площу приміщень, які можуть надаватися в оренду на єдиному податку.

 

Вид діяльності

Іншим питанням, яке може виникнути при наданні нерухомого майна «єдинником» в оренду, є наявність відповідного виду діяльності у реєстрі платників єдиного податку. У випадку, якщо підприємець - «єдинник» здійснює діяльність, яка не зазначена ним у реєстрі платників єдиного податку, на нього покладається обов’язок переходу на загальну систему оподаткування (пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ).

Отже, ще до початку здійснення діяльності з надання нерухомості в оренду платнику єдиного податку слід перевірити вищезазначені умови, і за необхідності, подати до ДПІ за місцем податкового обліку заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з позначкою про відповідні зміни щодо додання відповідних КВЕД.

 

Єдиний податок

Відповідно до п. 292.1 ПКУ доходом фізособи, платника єдиного податку, є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Відповідно сума отриманих за оренду приміщення коштів включається до доходу такого платника єдиного податку і оподатковується за ставкою 5%.

 

Податок на нерухомість

Відповідно до п. 266.1 ПКУ платниками податку на нерухомість зокрема, є фізособи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Таким чином, підприємець, який є власником нерухомості сплачує податок на нерухомість незалежно від того, що таке майно надається в оренду, адже платників єдиного податку не звільнено від сплати податку  на нерухомість (пп. 4 п. 297.1 ПКУ).

Пільги з податку на нерухомість не застосовуються до нерухомості, що здається в оренду – пп. 266.4.3 ПКУ.

 

Комунальні послуги

Податківці зазначають, що незалежно від того, чи передбачено договором оренди відшкодування комунальних послуг, чи ні, якщо сума компенсації надходить на підприємницький рахунок платника єдиного податку ІІІ групи, то така сума включається до доходу підприємця та оподатковується за обраною ним ставкою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»